В войне на Донбассе виновна Украина? От Зеленского потребовали объяснений

122

Президент Владимир Зеленский должен прямо сказать, давал ли он своему советнику Андрею Ермаку указание взять на Украину вину за войну на Донбассе. 

Об этом в ходе согласительного совета заявила сопредседатель фракции «Европейская Солидарность» Ирина Геращенко.

«На прошлой неделе были обнародованы показания временного поверенного в делах США в Украине Уильяма Тейлора, которые он под присягой давал Конгрессу США. И в этих показаниях звучит шокирующая информация, что новая украинская власть фактически обвиняет в войне против Украины — Украину, а не Россию. Порошенко, а не Путина. Очевидно, что подобные сентенции радостно подхватили российские СМИ, ведь все это ложится в нарратив российской пропаганды о гражданской войне в Украине», — заявила политик.

Геращенко заявила, что общество должно знать позицию президента и услышать от него, давал ли он своим советникам такие директивы.

Как сообщалось, временный поверенный по делам США в Украине Уильям Тейлор в своих показаниях по делу об импичменте Трампа рассказал, что советник Зеленского Андрей Ермак во время встречи с ним и Куртом Волкером обвинял Порошенко в войне на Донбассе.

P.S.

Позиція основного міжнародного переговорника від України, радника президента Зеленського Андрія Єрмака, яку озвучив під присягою американський дипломат Вільям Тейлор, повністю збігається з кремлівськими тезами і виставляє Україну винною за військову агресію на Донбасі. У цій ситуації президент Зеленський має чітко сказати суспільству – чи давав він такі директиви своїм радникам. Про це під час погоджувальної ради заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Минулого тижня було оприлюднено покази тимчасово повіреного у справах США в Україні Вільяма Тейлора, які він під присягою давав конгресу США. І в цих показах звучить шокуюча інформація, що нова українська влада фактично звинувачує у війні проти України – Україну, а не Росію.  Порошенка, а не Путіна. Очевидно, що подібні сентенції радо підхопили російські ЗМІ, адже все це лягає в нарративи російської пропаганду про громадянську війну в Україні», – підкреслила парламентар.  

Ірина Геращенко заявила, що суспільство має знати позицію президента Зеленського і почути від нього,  чи давав він своїм радникам такі директиви. 

Також народний депутат зауважила, що вся ця історія  відбувається на фоні безпрецедентного рішення міжнародного суду ООН в Гаазі, який фактично визнав, що РФ причетна до фінансування тероризму на Донбасі і до дискримінації громадян України в Криму

«Це перший прецедент, коли суд готовий розглядати справу по-суті, що ціла країна причетна до фінансування тероризму. Також показовим є те, що суд не врахував жодної претензії РФ.  При цьому мені дивно, що не було жодної реакції на таке рішення від офісу президента України і команди правлячої партії, окрім реакції МЗС», – підкреслила політик.        

«Нова влада соромиться називати речі своїми іменами. І таким чином заграє з Путіним. Але хочу зауважити і попередити, що таким чином вам не вдасться улестити агресора. І це треба пам’ятати і усвідомлювати», – застерегла Ірина Геращенко.

Поделиться:
Загрузка...