У Зеленського розповіли, як будуть звільняти Крим і Донбас

162

В Україні можна зібрати групу людей, які проведуть планування операції зі звільнення окупованих Росією територій нашої країни.

Таку заяву в ефірі телеканалу ZIK зробив радник Володимира Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин. Він додав, що кандидат у президенти хоче вирішити проблеми в Україні, однак на вигідних для неї умовах.

«Це для мене дуже важливо. Друга позиція: я говорив про те, що можу знайти в Україні людей, які здатні сьогодні провести планування операції зі звільнення території. Крім того, я переконаний, що ми можемо частково цю операцію провести. Яка ціна? Чи є сенс ризикувати життям людей для досягнення мети, яку сьогодні можна вже досягти точно не через проведення операції», – розповів Апаршин.

Водночас він підкреслив, що вигідні для України умови не передбачають автономію окупованих територій.

«Потрібно розглядати питання введення миротворчої місії, але у місії є принципове питання: ми ставимо питання в інтересах України про вихід на кордон із РФ, а після цього виконання інших умов у Мінських домовленостях. Ми можемо розглядати питання, що на кордон виходить не українська армія, але і не російська, і не білоруська, а миротворчі сили», – зазначив радник Зеленського.

Апаршин додав, що новообраний президент ніколи не сяде за стіл переговорів із ватажками терористичних угруповань «ДНР» і «ЛНР».

«Я в принципі не розглядаю того, що Україна може допустити, щоб розмовляти з цими людьми», – додав він.

P.S.

Вчора подивився інтерв’ю Апаршина, консультанта Зеленського у сфері національної безпеки і оборони. Апаршин розказував, що він радить Зеленському втілювати програму кандидата Гриценка. І Ви знаєте, друзі, тут мені стало одразу зрозуміло, чому «перший непрохідний» постійно програє усі вибори, навіть у Раду. І тепер я не дивуюся, чому і Гриценка, і Апаршина не залучили до розбудови армії під час війни з Росією.

Проблема Гриценка і Апаршина в тому, що у них великі амбіції при фрагментарному мисленні. Так, вони можуть красиво говорити «розумними фразами», але в цілому ситуації не бачать, тому не можуть приймати об’єктивні стратегічні рішення. При цьому, переоцінюючи себе вони беруться це робити і програють. Зі сторони це дуже добре видно, тому я не здивований, чому їх не допускали до ключових посад.

Більше того, у мене склалося таке враження, що Гриценко і Апаршин знаходяться десь у паралельній реальності, і зараз нам озвучують плани реформування армії, які були підготовлені у 2005-2007 роках. Вони зовсім не помічають того, що змінилося починаючи з 2014 року. Наприклад, що стосується їх бажання відмінити призов у армію, який і так зараз невеликий. Відкрию очі цим «гетьманам»:

1. У 2000-ні роки в Україні призивали дуже мало людей у армію, а в часи Януковича взагалі відмінили призов. В результаті, у 2014 році при масовій мобілізації здебільшого у нас воювали «батьки» (40+), які служили ще за часів СРСР. Більше того, 8 серпня 2014 року граничний вік перебування військовозобов’язаних у запасі підвищили до 60-65 років, бо не могли призвати достатньої кількості людей молодого віку.
2. Уже не раз говорили про те, що якби Путін напав на 10-15 років пізніше, то взагалі б не було кого мобілізувати. А при повномасштабній агресії Україні потрібно сотні тисяч військових, щоб перекрити напрямки з півночі, півдня та зі сходу.
3. Зараз в Україні призивають всього декілька десятків тисяч в рік. При цьому, частина призовників після проходження строкової служби залишається у армії на контракті, а решта залишаються кадровим резервом на випадок повномасштабної агресії проти України. Додам, що багато молодих хлопців хотіли би служити, але їм потрібно на собі відчути, що таке військова справа, і мобілізація дає це зробити. Тим більше, що термін служби у армії всього 1-1,5 роки.
4. Якщо буде тільки контрактна основа, то в частинах будуть служити, в основному, місцеві. А якщо частина знаходиться у регіоні, де панують проросійські настрої, то рівень «патріотизму» значної частини новоспечених контрактників можна тільки уявити. Достатньо пригадати, як себе повели місцеві контрактники у 2014 році в Криму. Або випадки, коли наші спецслужби виявили «воїна», який раніше служив у окупантів, в так званому «ДНР», а потім перейшов у ЗСУ, бо в Україні більше платять.

Рекомендую Зеленському та його команді гнати у три шиї, що Гриценка, що Апаршина. А нещодавні заяви Апаршина, що рівень Гриценка – це прем’єр міністр України є взагалі абсурдом. Їм не можна претендувати не те, що на посади ключових керівників в країні, а й навіть радників. Їх максимальний рівень або керівники середньої ланки, або заступники топ-чиновників, які тільки виконують рішення. Бо, якщо вони почнуть правити, то розвалять усе те, що є. Так само, як вони «правили» під час своєї виборчої компанії, вважаючи себе «месіями», не розуміючи, що відбувається навколо.

Владимир Бучко

Поделиться:
Загрузка...