Через згадки про Медведчука: суд заборонив поширювати книгу про Стуса

130

Зранку 19 жовтня Дарницький районний суд частково задовольнив скаргу Віктора Медведчука і заборонив розповсюджувати книгу журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».

Медведчук згадується у книзі, оскільки свого часу він був державним захисником Стуса.

Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час того процесу. Сам він своєї провини не визнає.

Політик просив суд заборонити поширення книги, оскільки деякі фрази та формулювання в ній, на його думку, порушують честь та гідність. Суд із цим погодився.

«Зобов’язати Кіпіані і видавництво Vivat видалити з книжки із розділів «Кримінальна справа №5. Книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса» інформацію про особу Медведчука. Заборонити Кіпіані і видавництву Vivat розповсюджувати надрукований тираж книжки «Справа Василя Стуса» і подальше його тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука», — оголосила суддя.

Це рішення ще можна оскаржити упродовж 30 днів.

Рішення суду ще не набрало законної сили й почне діяти, якщо пан Кіпіані не подасть апеляції або якщо програє ще й апеляційну інстанцію.

Медведчук і Стус?

Випускник юридичного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка, Віктор Медведчук наприкінці 1970-х — на початку 1980-х років був призначений державою адвокатом у процесах проти українських поетів Василя Стуса і Юрія Литвина.

Причому сам Василь Стус, за деякими свідченнями, від адвоката Медведчука відмовився, а Юрій Литвин у своєму останньому слові у якості підсудного казав: «Пасивність мого адвоката Медведчука в захисті обумовлена не його професійним профанством, а тими вказівками, які він одержав згори, і підлеглістю: він не сміє розкривати механізму вчиненої проти мене провокації».

Дисидент Євген Сверстюк також згадував: «Коли Стус зустрівся з призначеним йому адвокатом, то відразу відчув, що Медведчук є людиною комсомольсько-агресивного типу, що він його не захищає, не хоче його розуміти і, власне, не цікавиться його справою».

Василя Стуса звинувачували в антирадянській агітації і пропаганді за ч. 2 статті 62 Кримінального Кодексу УРСР. В архівах збереглася стенограма із засідання суду, в якій адвокат Віктор Медведчук каже, що вважає «кваліфікацію його (Василя Стуса — Ред.) дій вірною».

Радянська влада засудила Василя Стуса до 10 років примусових робіт і 5 років заслання.

Сам Віктор Медведчук пізніше заявляв, що не збирається «виправдовуватися із цього питання», і наполягав, що спеціальна комісія із адвокатської етики перевірила його роботу як адвоката Василя Стуса.

«Якщо хтось думає, що я міг би врятувати Василя Стуса, то він або брехун, або ніколи не жив у Радянському Союзі й не знає, що це таке. Рішення за такими справами ухвалювалося не у суді, а в партійних інстанціях і КДБ. Суд лише офіційно затверджував оголошений вирок», — казав політик.

bbc.com

P.S.

Дарницький суд Києва за позовом Медведчука заборонив до розповсюдження книжку Кіпіані про процес над Василем Стусом. Просто нагадаю, що так само за Кучми діючий голова АП Медведчук позивався проти Дмитра Чобота за книжку «Нарцис» — і суд так само заборонив розповсюдження, ще й присудив стягнути на користь Медведчука мільйон гривень. Але Дмитро Чобіт оскаржив рішення у Верховному суді — і виграв. Кіпіані знається на історії — мусить знати і цей факт.

Трагедія Медведчука в тому, що він дуже хоче бути русским. Все життя аж зі шкіри пнувся бути росіянином. Навіть покумався з Путіним.

Але вглибині душі це маленький гнилий малорос, який преться від Сердючки.
А його російські куми використовують малороса для своїх брудних цілей з тихої окупації України по усіх фронтах.
Таких малоросів було чимало у 20-х роках ХХ століття, які радо відчиняли двері більшовикам, а через кілька років їх утилізували, коли місія була виконана.
Усе життя Медведчуку болить одне. Фактично страта його руками Василя Стуса. Бо цей злочин не змиє ані купа бабла, ані заправки, ані інформаційні рупори з накачаними діаночками.
Тому звісно воно зараз через Дарницький суд буде забороняти книгу Вахтанг Кіпіані
.
Але ж сторінки біографії не зітреш.
Може, давайте наші шкарлєти ще і Стуса в шкільній літературі заборонять. Давайте зітремо його взагалі.
Володимир Зеленський

звісно мовчатиме. Бо страшно сваритися з Росією. Навіть із цим кумом особливого призначення.

А всім раджу купити книгу Вахтанг Кіпіані про справу Василя Стуса.
Ідіть нах!
А ось і суддя, що прийняла рішення заборонити книжку про Стуса.
Заставенеко Марина Олександрівна, місце народження – Макіївка, Донецької області.

Поделиться:
Загрузка...