Виступ Турчинова на 12-му Київському Безпековому Форумі

143

Російська Федерація вкладає мільярдні кошти у розбудову військової інфраструктури на західному напрямку, готуючись до наступальних дій.

Про це розповів Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов під час 12-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”.

Олександр Турчинов акцентував, що саме Росія виступає нині епіцентром руйнації безпекових пріоритетів у Європі.

Найбільшу ж тривогу викликає те, що Російська Федерація ні на день не зупиняє мілітаризацію, підкреслив Секретар Ради національної безпеки та оборони України.

“Мільярдні ресурси постійно вкладаються Росією у військові інфраструктурні проекти. Відновлюся аеродроми для штурмової авіації, будуються комунікації для швидкого перекидання величезних за чисельністю військових підрозділів до українського кордону. Створюються військові бази й бази зберігання озброєння і техніки. І цей процес не припиняється ні на добу. Це дуже, дуже небезпечно для нас”, — вважає Олександр Турчинов.

Доповідач детально зупинився на військових силах Росії на західному напрямку, які в будь-яку мить можуть бути використані у війні проти України.

“Нам протистоїть 8-ма армія Південного округу РФ, на півночі — 20-та армія Західного округу РФ. Цього Росія вважає замало. Вони тримають у резерві 1-шу танкову армію, 49-ту й 58-му Загальновійськові армії. І цього замало. Для забезпечення наступу готують 6-ту й 4-ту армії повітряно-космічних сил. Уздовж нашого кордону розташували вісім ракетних бригад. Готуються чотири дивізії і п’ять бригад повітряно-десантних військ, п’ять бригад і один полк морської піхоти. І навіть цей ресурс Росія вважає недостатнім. У Південному військовому окрузі розпочалося формування шести резервних так званих козацьких дивізій. Ще не назвав потужний Чорноморський флот, Каспійську флотилію, яку можуть використовувати для військових дій в Азовському і Чорному морях. Не назвав 22-й Армійський корпус, що розміщений зараз у Криму й готовий проводити бойові дії на півдні України”, — перелічив Олександр Турчинов.

Секретар Ради нацбезпеки та оборони України додав, що перший удар ракетних комплексів Росії, сконцентровані вздовж кордону України, на Чорному й Азовському морях сукупно матиме 364 ракетні пуски.

“Це колосальна ударна потужність. Росія не просто вкладає мільярдні ресурси в оборону, а готується до повномасштабних військових дій. Росія готується до повномасштабної континентальної війни в Європі”, — зробив висновок Олександр Турчинов.

Поделиться:
Загрузка...