У Харкові звалили пам’ятник Жукову

78

Активісти вважають, що погруддя підпадає під дію закону про декомунізацію

Пам’ятник маршалові Георгію Жукову, який повалили невідомі в Харкові в ніч на 6 травня, встановили на колишньому місці. Про це «Укрінформу» розповів по телефону черговий райдержадміністрації Немишлянського району Харкова.

«Близько 04.00 бюст був повалений, він упав на кущі ялівцю й тому не постраждав. Уже о 7 ранку на місце події прибув автокран, і бюст встановлено на своєму місці на проспекті Петра Григоренка (ред. — колишня маршала Жукова)», — зазначив черговий.

Як пояснили в Немишлянській РДА, раніше активісти вимагали демонтувати пам’ятник Жукову, проте він включений у реєстр монументального мистецтва і не підпадає під дію закону про декомунізацію.

За даними відділу комунікації ГУНП в Харківській області, в поліцію про інцидент ніхто не заявляв. Поліція виїжджала на місце. Пам’ятник стоїть без пошкоджень.

В той же час, представник «Правого сектору» Юрій Ліхота повідомив, що невідомі патріоти в ніч на 6 травня повалили «недекомунізоване погруддя» маршала СРСР Георгія Жукова на проспекті Петра Григоренка в Харкові.

P.S. 

В Харькове в ночь на 6 мая группа неизвестных мужчин повалила бюст маршала СССР Георгия Жукова, который установлен на проспекте Петра Григоренко. Об этом в Facebook сообщил городской голова Геннадий Кернес.

«Сегодня ночью «доморощенные декоммунизаторы» опять попытались плюнуть в память о своих дедах и прадедах, прошедших Вторую мировую войну, — попытались разрушить бюст Жукова. Но мы эту попытку на ноль уже умножили — бюст восстановлен», — отметил мэр.

Кроме того, мэр Харькова призвал городскую полицию взять под круглосуточную охрану все памятники, монументы, братские захоронения «тех, кто боролся с фашизмом», чтобы никто не испортил харьковчанам приближающиеся День памяти и примирения и День победы.

Поделиться:
Загрузка...