РФ після анексії переселила до Криму майже мільйон людей

101

Масове заселення владою РФ українського Криму російськомовними громадянами з інших регіонів — це примусова зміна демографії півострова, що прирівнюється до воєнних злочинів

Про це заявив уповноважений президента, народний депутат і лідер кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв, повідомляє Укрінформ.

«Примусова зміна демографічного складу на окупованій території відповідно до Женевської конвенції 1949 року належить до розряду воєнних злочинів. Тому дані, скільки вони (окупаційна влада — ред.) завезли, ретельно приховуються», — сказав Джемілєв.

Посилаючись на свідчення самих жителів Криму, які залишилися на півострові після 2014 року, він зазначив, що зараз мова може йти приблизно про переселення від 850 тис. до мільйона осіб.

«Росія зараз повторює приблизно ту ж стратегію, яка застосовувалася за часів першої окупації, при Катерині ІІ. Тоді не було можливості депортувати людей, не було залізниці, вагонів. Вони просто створювали нестерпні умови для життя людей, змушуючи їх мігрувати, і в результаті кримські татари за короткий час стали національною меншиною», — наголосив Джемілєв.

Крім того, за його словами, ФСБ проводить цілий комплекс заходів по виживанню кримських татар з рідної землі.

«Не так давно ми перехопили один секретний лист ФСБ на ім’я так званого голови Криму Аксьонова. Там йдеться про трирічний план ФСБ щодо кримських татар, щоб їх схилити до співпраці з окупаційною владою», — зазначив уповноважений президента.

Він уточнив, що в документі були вказані плани таких дій. Серед них — масові обшуки під виглядом пошуку злочинців, арешти.

Поделиться:
Загрузка...