Сенатори США закликають Обаму надати Україні військову допомогу

59

 Сенатор-республіканець Роб Портман та сенатор-демократ Бен Кардін закликають адміністрацію президента США Барака Обами надати Україні необхідну військову допомогу.

Сенатор-демократ Бен Кандін, gdb.rferl.org

Вони висловлюють занепокоєння викликами, «які стоять перед українськими військовими задля захисту суверенітету від бойовиків, яких озброює і тренує Росія». Про це йдеться у їхній заяві.

«Хоча політична і економічна підтримка є життєво необхідною, але досягнення поставленої мети буде неможливим, якщо українські військові не зможуть відновити закон і порядок, а також стримати майбутню агресію. Ми зобов’язані надати українцям військову допомогу, щоб вони змогли виконати обіцянки Майдану», – йдеться у заяві Портмана.

«Ми продовжуватимемо підтримувати українців у час, коли вони долають цей виклик», – зазначив Кардін.

Роб Портман та Бен Кандін відвідували Майдан у Києві під час масових протестів на початку цього року.

У середу голова комітету Сенату США з питань збройних сил Карл Левін закликав надати Україні військову допомогу у вигляді летальної зброї захисної дії, що президент США Барак Обама наразі відмовляється робити.

Сенатор-демократ зазначив, що допомога не може бути «провокативною», але може включати серед іншого боєприпаси та ракети «земля-повітря».

У понеділок під час телефонної розмови між міністрами оборони України Валерієм Гелетеєм та США Чаком Гейґелем, Гелетей звернувся до США з проханням про «додаткову підтримку безпеки».

Раніше США вирішили надати Україні 33 мільйони доларів нелетальної військової допомоги (зброю несмертельної дії). Однак поки не погоджувалися надати зброю вбивчої дії.

Поделиться:
Загрузка...