Загиблий у Сирії російський генерал рік командував армійським корпусом у Донецьку

207

Російський генерал Валерій Асапов, який у вересні 2017 року загинув у Сирії, протягом року керував 1-м армійським корпусом бойовиків в Донецьку

Про це повідомляє Reuters.

За інформацією агентства, на Донбас Асапов прибув ще восени 2015 року. Тут він був відомий під позивним «Туман».

За словами молодшого брата генерала В’ячеслава Асапова, його брат знаходився в Україні протягом року.

Троє сепаратистів розповіли, що Асапов був не першим російським генералом на території ОРДО і що ротація російських командувачів на окупованій території Донбасу триває і досі. Асапов командував ключовим підрозділом бойовиків — 1-м армійським корпусом.

Як стало відомо, формально генерал під час перебування в Україні служив в Ростові-на-Дону.

Один із сепаратистів розповів, що під час служби на Донбасі Асапов носив форму без розпізнавальних знаків, майже через рік після цього його підвищили у званні до генерал-лейтенанта.

Свідчення десятка ополченців підтверджують, що їхній колишній керівник, який користувався позивним «Туман» та називав себе «генерал Примаков», був саме Асаповим та працював під прикриттям як на Донбасі, так згодом і в Сирії. Це підтвердив також і його рідний брат В’ячеслав.

«Був він там. Цілий рік. Як до цього ставився? Нормально, як військовий», — розповів він через декілька днів після прощальної промови на похоронах.

У Кремлі на запит журналістів щодо перебування Асапова на території самопроголошеної «ДНР» запропонували звернутися до Міноборони. А там на запит просто не відповіли.

Як розповів один з сепаратистських офіцерів, загалом до прибуття Асапова до «ДНР» бої на окупованій території майже вщухли, і генерал зосередився на навчанні місцевих бійців. Він вислуховував звіти щодо ситуації на місцях, при ньому поліпшилося постачання, а бойовики отримали нову форму, яку раніше доводилося діставати самим. Він керував створенням військового полігону неподалік від Тореза та організував змагання з «танкового біатлону» на зразок тих, що проводяться в російській армії.

Вже після його смерті брат розповів, що той останнім часом виглядав стомленим та не рвався повертатися до Сирії. Про Україну вони майже не говорили.

«Ну що він міг розповідати? Не дуже про таке поговориш», — сказав брат російського генерала.

5 вересня стало відомо, що у Сирії загинув генерал, який керував терористами на Донбасі. Він був вбитий в районі Дейр-ез-Зор. Ним виявився генерал Валерій Асапов.

Могила Валерия Асапова в Подмосковье 3 октября 2017 года. REUTERS/Maria Tsvetkova

 

Поделиться:
Загрузка...