За лекалами Кремля

84

Ідеологічні та політичні цілі тих, хто в травні 2014 планував заколот в Одесі, відомі всім, окрім Зеленського.

Це- створення « Одеської Народної Республіки», захоплення Бесарабіі , повне відрізання України від виходу до Чорного моря. Тоді ж, в травні 14 , Путін, якому Зеленський любить заглядати в очі, на брифінгу для іноземних журналістів розповідав про « історичну Новоросію» , куди, за його версією , входили Донецька, Луганська, Миколаєвська, Херсонська, Харківська, Запоріжська, Дніпропетровська і Одеська області.

Зеленський закликає розібратися, хто стояв за подіями в Одесі. Так це всі знають. Росія. Росія стояла за анексією Криму, війною на Донбасі, спробою захопити Одесу, Харків, Дніпро. Це вона планувала відчленування цих українських регіонів. Й , до речі, в вересні 2019 і в грудні 2019 Зеленський віддав РФ в обмін на героїв- моряків, яких Путін , згідно рішення Гамбургського морського трибуналу, мав звільнити без всяких передумов, справжніх покидьків, причетних до терактів в Одесі. Відповідь , навіщо вони Москві, очевидна: щоб сховати кінці в воду.

Ну, й на цьому тлі трактування Зеленським новітньої української історіі, трагічних сторінок 14 року, вже й не дивує заміна телеуроку про російську агресію — на руханку ватного Усика. Й ви звернули увагу, що на 6 річницю анексії Криму відосика від Зеленського із зверненням до окупованого півострова не було…. Непомітно для влади пройшла ця дата, щоб не дратувати Путіна, якому ще в очі заглядати. А там теж, до речі, були вбиті росіяйськими окупантами перші українці і кримські татари- жертви Путіна.

Р. S. Дякую всім патріотам, які зупинили кривавий сценарій гебні в Одесі. Розумію, Зеленський в травні 14 був на корпоративах, а його найближчі соратники тужили за ПР. Але зараз хоч хтось в його фракції , хто кричить, що був на Майдані, може ви поінформуєте Зеленського про новітні трагічні сторінки нашої історіі. Щоб він не вивчав її за лекалами Кремля все ж.

Iryna Gerashchenko

P.S.

А це вже не ранкова офіційна «мівіна», а коментар щодо трагічних подій в Одесі 2 травня 2014 року від МЗС України — дійсно УКРАЇНИ:

«У сумний день 6-х роковин трагічних подій в Одесі МЗС України висловлює жаль з приводу лицемірства російської пропаганди, яка продовжує використовувати цю трагедію для розпалювання ворожнечі та ненависті.

Події 2 травня 2014 року в Одесі стали черговим елементом у ланцюгу провокацій РФ в рамках реалізації провального проєкту «Новоросія», спрямованого на дестабілізацію українського Сходу і Півдня та дезінтеграції України.

В Одесі екстремістські сили діяли за аналогічним сценарієм, який вже був реалізований російськими кураторами на Донбасі – проголошення фейкової «народної республіки», масові заворушення із застосуванням зброї за допомогою завезених бойовиків, залякування місцевих активістів, паралізація місцевих органів влади та силових структур.

2 травня мало стати вирішальним днем у реалізації цих планів. Напад озброєних та екіпірованих екстремістів під російськими прапорами на мирну демонстрацію за єдність України став спусковим гачком для подальших подій і призвів до перших жертв. Прикметно, що російська сторона у своїх заявах про події в Одесі жодного разу не згадує про криваві події у центрі міста, які передували пожежі у Будинку профспілок. Так само не згадуються встановлені факти внутрішніх займань у Будинку профспілок, а також рятування заблокованих в охопленому пожежею Будинку профспілок учасниками демонстрації за єдність України.

Українські правоохоронні органи роблять все можливе для пошуку і притягнення до відповідальності винних у злочинах осіб. За результатами розслідувань у кримінальних провадженнях за фактами подій в Одесі 2 травня 2014 року до суду скеровано 37 обвинувальних актів. Стосовно 3 осіб судами винесено обвинувальні вироки. Державне бюро розслідувань здійснює окреме досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо можливої причетності спецслужб РФ до організації заворушень в Одесі.

Єдиною стороною, яка відверто не зацікавлена у встановленні об’єктивної картини трагічних подій в Одесі та причин, які призвели до трагедії, є Росія. Москва не лише переховувала одного з головних фігурантів розслідування, колишнього заступника начальника ГУ МВС Одеської області Д.Фучеджи, але й, за наявною інформацією, надала йому громадянство РФ і під цим приводом відмовила Україні у його екстрадиції.

Крім того, в рамках переговорів про проведення взаємного звільнення утримуваних осіб у вересні – грудні 2019 року Росія наполягала на видачі щонайменше 9 осіб, які брали пряму чи опосередковану участь в організації масових безпорядків в Одесі під російськими прапорами.

Закликаємо міжнародне співтовариство до подальших спільних зусиль з протидії російській пропаганді та дезінформації, які є важливим елементом російської агресії та дестабілізаційних дій, спрямованих проти України та інших демократичних держав.»

Поделиться:
Загрузка...