ЄС створить другу за потужністю армію світу після США

135

Європейський Союз планує значно збільшити витрати на оборону, сформувати оборонні органи і навіть європейську армію, яка була б другою за потугою у світі після армії Сполучених Штатів

Про це повідомляє «Радіо Свобода»

Питання об’єднаної європейської армії розглядалося керівниками ЄС під час конференції з питань європейської оборони та безпеки у Празі.

В наступному складі Єврокомісії може навіть з’явитись посада комісара ЄС з питань оборони.

«Довкола ЄС ситуація погіршується: Лівія, Сирія, «Ісламська держава», Росія анексувала частину України, кібернапади, терористичні акти…», — змалював безпекову ситуацію чеський прем’єр Богуслав Соботка.

«Ми можемо створити другу за потужністю армію у світі», — закликав чеський прем’єр, і ця думка лунала і в інших промовців.

Важливими передумовами створення спільних європейських ЗС на сьогодні є збільшення видатків на оборону та необхідність військово-технічної уніфікації в межах єдиних європейських стандартів.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер нагадав, що країни ЄС витрачають на одного солдата 27 тисяч євро на рік, а США — втричі більше. Російський оборонний бюджет становить п’ять відсотків від ВВП, а Китай за останнє десятиліття збільшив оборонні витрати на 150 відсотків.

Великою є проблема й технологічної уніфікації. Адже, скажімо, в країнах ЄС є 17 типів танків, а США мають один.

Водночас у ЄС і НАТО підкреслюють, що посилення військових потужностей ЄС не відбуватиметься за рахунок послаблення НАТО, а дві структури будуть доповнювати одна одну.

В лютому Європарламент схвалив ідею створення єдиної армії Євросоюзу. Так, 283 євродепутати підтримали резолюцію, 269 проголосували проти і 83 утрималися.

Поделиться:
Загрузка...