Все що можна було провалити — вже провалене

1 753
13276. Це нова цифра інфікованих за добу.
В статистику, де проведено лише 46 тисяч ПЛР тестів я відверто не вірю, то інфікованих ймовірно в рази більше.

Вражає те, наскільки безвідповідально провалений цілий РІК з часу пандемії в Україні. За рік не було впроваджено систему тестування. В той час коли в країнах ЄС роблять по 400-600 тисяч тестів за добу, в Україні можуть зробити заледве 50-80.
Для порівняння, в Італії в середньому робиться 450-500 тисяч за добу. В Україна на вихідних до 35 тисяч. Хіба ми можемо таким чином виявити інфікованих та запобігти поширенню?
Друге питання це вакцинація. По суті вона зірвана та майже відсутня. 3 трьох-чотирьох вакцин, які нам обіцяла влада Зеленського — маємо одну, яка в багатьох країнах Європи зараз під питанням.
А де ж решта вакцин? Починаючи від обіцяної китайської, закінчують Phizer’ом, який обіцяв особисто Єрмак.
Третє питання — абсолютна «буковельська» безвідповідальність. Знали що буде третя хвиля. Знали що є нові британські, південноафриканські та інши штами «корони», проте, всеодно на догоду своїм бізнес-партнерам влада не закривала Буковель. Результат — на Франківщині людей немає де класти в лікарнях, смертність б‘є рекорди.
Ситуація дуже тривожна на Львівщині, Буковині, Закарпатті, Житомирщині та Вінниччині. В Києві вперше за довгий час сьогодні 1049 випадків. Це означає, що дуже скоро завдяки безвідповідальній та злочинній політиці влади ми будемо мати нові карантини та локдауни. Могли уникнути. Проте, не з такими «керманичами». А це закриття бізнесів, знекровлення економіки, знищення соціально-економічного стану людей.
Одним словом, ситуація дуже сумна. І схоже ми ще дуже довго будемо плавати на цьому дні. Адже, все що можна було провалити — вже провалене.
За даними zn,ua, термін придатності завезеної в Україну вакцини Covishield закінчується у червні 2021 року. Враховуючи темпи вакцинації, у нас не встигнуть використати і утилізують половину вакцин.
Доки блогери граються у стратегії, пропонуючи різні варіанти організації та прискорення процесу, міністр Степанов пішов своїм шляхом.
Вони формують списки списків претендентів на занесення у списки. Створюють розподільчі комісії, які в індивідуальному порядку визначають «достойних» для вакцинації.
Вакцина — дефіцитний продукт. Традиції розподілу дефіциту у нас накатані, просто спали. Але як тільки виникла нагода, все згадали, все відновили. Руки ж пам’ятають, правда?
Отже, поряд з групами ризику – лікарями та соціальними працівниками, а також особами старше 80 років, тепер також вакцинуватимуть:
«3. Видатних письменників, журналістів, спортсменів, музикантів, акторів, співаків, інших діячів сфери культури, які старші 60 років.
У структурі Департаменту охорони здоров’я кожної області має бути визначена відповідальна особа, яка спільно з пресслужбою ОДА буде формувати списки публічних та громадських діячів. Обирати необхідно тих громадських діячів, що активно спілкуються із пріоритетними групами, які зараз вакцинують, підтримують і активно інформують про перебіг вакцинації від COVID-19.»
Це витяг з наказу No 443 про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, який вчора підписав Степанов.
Розумієте? Замість того, щоб забезпечити масову вакцинацію у областях «червоної зони». Замість того, щоб прикрутити кнопку «хочу вакцинуватися» у системі хелсі та вколоти вакцину всім бажаючим – усім, хто встигне добігти до поліклініки до червня місяця.
Замість цього всього вони граються у бога.
Я, наприклад, не можу уявити, за якими критеріями «уповноважена особа» у департаменті зважуватиме ступінь публічності та активності тієї чи іншої публічної особи. Я не розумію, що таке «громадський діяч» у розумінні МОЗу. І яке відношення суспільна активність людини має до її здоров’я та вакцинації.
З нетерпінням чекатиму наступних критеріїв відбору.
Чи вакцинуватимуть порохоботів? Чи потрібно принести довідку про особисту лояльність Зеленському і міністру Степанову про всяк випадок? Чи враховуватимуть історію штрафів з порушення правил дорожнього руху, заборгованість за аліментами та загальний профіль благонадійності? Скільки підписників на ФБ має бути у претендента на вакцинацію? Що робити, якщо тебе немає в інстаграмі, а вакцинуватись хочеться?
Питання. Одні питання навкруги, і всі без відповіді.
Поделиться:
Загрузка...