Вогневі випробування Т-72АМТ з високоточною протитанковою ракетою «Комбат»

131

На Чернігівщині поблизу селища Гончарівське випробувальною бригадою Державного науково-дослідного інституту випробувань та сертифікації озброєння і військової техніки проводиться черговий етап визначальних відомчих випробувань модернізованого дослідного зразка танку Т-72.

Під час випробувань з метою оцінки ефективності озброєння дослідного зразка виконана штатна стрільба керованою ракетою «Комбат».

Фахівцями інституту проведено вимірювання точності траєкторних параметрів (дальність, швидкісні характеристики, просторові координати) руху ракети за допомогою радарної системи MFTR-2100/40, яка автоматично супроводжувала її за допомогою радіолокаційного каналу з одночасною відеореєстрацією.

Радарна система фіксує з високою точністю траєкторні параметри ракетних і артилерійських боєприпасів всіх калібрів, а також літаків і БпЛА і записує всі траєкторні параметри об’єкту та може відтворити їх в будь-якій конкретній точці польоту. Максимальна дальність супроводження об’єктів (залежно від метеоумов та ЕПР об’єкту) до 250 км.

P.S.

Т-72АМТ, який розроблений «Київським бронетанковим заводом», цими днями проходить вогневі випробування на одному з військових полігонів. Випробування модернізованого танка здійснює випробувальна бригада Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки.

Мета цих тестів — дати можливість Т-72АМТ вести вогонь високоточним протитанковим снарядом «Комбат» від ДККБ «Луч». Цей снаряд призначений для знищення першим пострілом бронетехніки та інших цілей противника на відстані до 5 км. Це майже вдвічі перевищує дистанцію вогню звичайним снарядом.

Вірогідність влучення у ціль «Комбатом», завдяки лазерному наведению, становить близько 95%. Його тандемна бойова частина дозволяє повністю ігнорувати динамічний захист, а бронепробиття у 750 мм вистачає для знищення навіть найзахищенних танків противника.

Кобмат
«Комбат» дозволяє знищувати цілі на відстані до 5 км

Окрім того, постріл «Комбатом» майже не демаскує танк — меньший спалах та пилу від пострілу. Це дозволяє робити справжні непомітні снайперські постріли на дистанції, яка недосяжна для противника зі звичайним танковим озброєнням.
подкалиберный управляемая ракета танк
Порівняння спалахів від пострілу підкаліберним снарядом та «Комбатом»

Поповнення арсеналу Т-72АМТ, має велике значення, бо базова версія Т-72А, яка і модернізується силам «Київського бронетанкового заводу», не має можливості вести вогонь керованими ракетами, на відміну від інших українських сучасних модернізацій Т-64 та Т-80.

Т-72АМТ
Т-72АМТ отримав цілий спектр оновлень від нового озброєння та прицілів до захисту

Цікаво, що для контролю проведення випробувань у Державному науково-дослідному інституті випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки застосовують надсучасний балістичний радар від компанії Weibel. Він дозволяє відслідковувати траєкторію польоту на всіх ділянках, від вильоту зі ствола до влучення у ціль, а також здійснювати відеофіксацію, завдяки оптичним та тепловізійним камерам.

Нагадаємо, що окрім встановлення нового високоточного озброєння, Т-72АМТ отримав кращу захищеність завдяки елементами динамічного захисту нового покоління та протикумулятивними решіткам. Таке поєднання виявилось одним з найбільш ефективних під час боїв на Сході України та було впроваджено у виробництво.

Т-72АМТ
Т-72АМТ оснащений динамічним захистом нового покоління

Особливу увагу при розробці Т-72АМТ було приділено прицільному комплексу та засобам спостереження. Новий танк отримав прилади нічного бачення з сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління для всіх членів екіпажу та нічний приціл для ведення вогню високоточними ракетами.

Також у Т-72АМТ встановлений комплект з двох цифрових радіостанцій з захищеним каналами зв‘язку, що дозволяє напряму підтримувати зв‘язок із піхотними підрозділами, що має величезне значення для взаємодії на полі бою. До того ж, модифікація Т-72АМТ отримала сучасні супутникові засоби навігації.

mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...