Всім привіт! Сьогодні я не планував писати черговий «залп» чи «статтю», але… розмова з кількома людьми з Ірану підштовхнула мене до роздумів уголос про різні «фонові звуки» цієї війни, і тому я почав писати…
Наприклад: у той час як експерти на «Заході» залишаються одержимі «російською розвідкою та постачанням зброї» (мабуть, ніхто там нічого не дізнався про фейкові новини про постачання Іраном додаткових БПЛА і/або «балістичних ракет» в РФ два-три роки тому), Корпус вартових ісламської революції. Ось дуже хороший приклад: іранські двигуни для дронів відстежені до компанії з М’янми, яка під санкціями .
Як це? Все просто: КСІР далеко не такий догматичний, як США та Ізраїль. І позбавлений расистських упереджень.
Звідки я взяв слово «расистські упередження»?
Подібно до того, як я не релігійний і не заздрісний, так я і не расист (у кращому разі: люто нетерпимий до расизму і расистів). Ось чому я схильний ігнорувати ці фактори у своїх оцінках. …що все частіше, особливо у разі таких війн, як ця, скоріше проблема, ніж перевага.
Однак, коли я роблю те, що роблю регулярно вже десятиліттями — наприклад, читаю Proceedings , журнал Військово-морського інституту США (і, як правило, на світлові роки випереджає стратегічні плани «флагманів» ВМС США), тоді мені мимоволі нагадують про ці фактори. Особливо про расизм. Серед іншого, у статті « Уроки битви при Галліполі для Ормузької протоки » можна знайти наступний уривок:
«Союзницькі оцінки битви при Галліполі страждали від спотворювального впливу « глибоко укоріненого почуття расистської переваги по відношенню до турецького народу … [Але] в затоці Сувла холодна статистика говорить про те, що кожен турок дорівнював десяти британцям». Іранців, які борються за захист своєї землі, не слід недооцінювати. Тісно пов’язаний із цим момент, звичайно, полягає в тому, що американські війська, що борються на суверенній території Ірану, знову зіткнуться з гнівом народу, який захищає свою батьківщину. Невипадково батько сучасної Туреччини Мустафа Кемаль Ататюрк з’явився завдяки єдиній видатній битві при Галліполі. Після гірких уроків, що були з війн у В’єтнамі, Афганістані та Іраку, американські стратеги повинні побоюватися зухвалих викликів на чужій землі.
Галліполі — це класичний випадок невдалої експедиційної прибережної війни. Американські військові планувальники не повинні забувати його уроків і повинні виявляти крайню обережність і смирення, підходячи до стратегічної проблеми спроби силою відкрити Ормузьку протоку».
Ну то й що? Підніміть руки ті, хто настільки наївний, щоб очікувати від таких, як Нетаньяху, Барнеа, Кац, Брандт, Замир, Томер, IQ47, Хегсет, Рубіо, Раткліфф, Купер і т. д., що вони будуть засновувати свої рішення на чомусь меншому, ніж (цитата) «глибоко вкорінений»?
Навіть якщо хтось завзято продовжує ігнорувати ізраїльсько-сіоністський «вплив» (через AIPAC) на Конгрес США та адміністрацію IQ47 (це категорично заперечував один із прихильників Трампа у другій частині телеінтерв’ю для індійського каналу вчора), плюс фактор чистого расизму: дозвольте мені на мене складає праці від цього позбутися». Якщо у вас є якісь сумніви, прочитайте статтю Хізер Кокс-Річардсон від 26 березня 2026 року і зверніть увагу на цей уривок:
«Але Трамп просто розпочав війну з Іраном без консультацій із Конгресом, а представники адміністрації відмовлялися з’являтися на слуханнях, натомість проводячи брифінги для Конгресу за зачиненими дверима. На щорічній благодійній вечері для членів Конгресу від Республіканської партії Трамп, схоже, визнав, що порушує Конституцію ».
…а тепер подумайте, який вплив подібне ставлення надає вище командування Збройних сил США, яке, до речі, було безжально зачищено Хегсетом за останній рік .
Не дивно, що ніхто там навіть не замислюється над тим, щоб поставити під сумнів законність наказів IQ47 і Хегсета, які порушують Конституцію.
…майте на увазі: в Ізраїлі такі накази навіть не є незаконними. Це офіційна доктрина .
***
Наслідком таких обставин є те, що, за даними джерела в Іранському Червоному Півмісяці (IFRC), тільки в Тегерані з 28 лютого 2026 року до вчорашнього дня благородні та доблесні ізраїльські та американські збройні сили знесли понад 230 багатоповерхових житлових будинків .
…все це для того, щоб «ліквідувати» близько 20 високопоставлених політиків, командирів КВІР, вчених-ракетників та фахівців з ядерної зброї…

Зруйнований багатоквартирний будинок неподалік площі Азаді в центрі Тегерана.
Звичайно, IFRC намагається допомогти постраждалим та вести статистику. Однак її безнадійно перевантажено. В результаті кількість постраждалих, включаючи понад 1900 мирних жителів, досі невідома. Не лише через масштабні руйнування, брак рятувальних команд або необхідність розчищення завалів, а й тому, що США та Ізраїль або навмисно, або «випадково» пошкодили понад 150 лікарень та медичних закладів по всій країні, а також кілька десятків центрів екстреної допомоги. І тому, що вони продовжують нападати на співробітників екстрених служб в Ірані . Так само, як Ізраїль постійно нападає на співробітників екстрених служб у Лівані .
«Але як же здорово США вбили аятоллу Хаменеї, чи не так?!»
Цей подвиг, це «фантастичне військове досягнення» «армії світла», досі зустрічає тріумфування — не лише з боку фанатів IQ47 чи численних ізраїльтян, а й шанувальників Ізраїлю у соціальних мережах. Той факт, що його замінив син та голова адміністрації Моджтаба Хаменеї , фактично нівелюється.
Тому що практично ніхто з експертів (не кажучи вже про всіх наївних людей і проплачених підставних осіб у соціальних мережах) не розуміє і не знає, що ця людина була широко відома своїми навичками відмивання грошей та розробки всіляких схем «нелегального» експорту нафти ще багато років тому. Так, що навіть росіяни почали копіювати його методи.
В результаті склалася ситуація, коли, «до речі», саме він сидить на грошах КВІР. Фактично те саме, що й становище Путіна у ФСБ у 1990-х роках… Неважливо…
Але як же добре ізраїльтяни ліквідували генерал-майора Мохаммеда Пакпура , головнокомандувача КВІР, 28 лютого!
Його замінив просто якийсь бригадний генерал Ахмад Вахіді — ніхто, порожній листок паперу. Нікому невідомий персонаж, …принаймні на «Заході»…

Проблема: Вахіді не тільки абсолютист Хомейні (зверніть увагу: Хомейні, а не Хаменеї), але й має неперевершений досвід роботи у всіх секторах КВІР. КВІР, Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, керівництво ракетною та ядерною програмами — чого тільки не було…
Насамперед, у лавах КВІР Вахіді відомий тим, що систематично підриває громадянське суспільство, впроваджуючись до неї через своїх агентів. А також за участь у розробці не лише Мозаїчної доктрини, а й плану дій КВІР у цій війні.
До речі, Вахіді розпочав свою кампанію з проникнення на всі рівні збройних сил, політики та економіки, використовуючи своїх фаворитів зі Школи управління Шахіда Бехешті, ще багато років тому . Ці люди були не тільки ретельно підготовлені, а й навчені Корпусом вартових ісламської революції (КСІР) , а не духовенством чи цивільними особами. І у Вахіді просто немає суперників: він так само безжально, як і Пудінг, розправився з ними свого часу. Не дивно, що він не тільки має велику довіру, а й ширше визнання всередині КВІР, ніж ізраїльський фаворит Галібаф. Так, що Вахіді тримає Моджтабу за горло.
Чому це важливо?
Тому що своєю агресією проти Ірану, і особливо своїми кампаніями «обезголовлення», ідіоти, які відповідають за американсько-ізраїльську війну, активно допомагають КВІР мілітаризувати Іран. Вони вже допомогли КСІР створити систему, яка нагадуватиме північнокорейську: систему, яка буде набагато жорсткішою щодо власного населення і сусідів, і набагато безкомпроміснішою — а отже, набагато небезпечнішою — для американо-ізраїльського конгломерату.
Багато чого з цього можна укласти, уважно вивчивши бойові дії КСІР на сьогоднішній день. Вони насамперед характеризувалися військовим професіоналізмом. Звичайно, експерти « на Заході» можуть продовжувати принижувати Іран, наполягати на тезах, подібних до того, що стосується військового дилатантизму КСІР (хіба, цитую, « почуття расистської переваги по відношенню до… народу, що глибоко вкоренилося, по відношенню до… народу» — каже щось комусь нести?), а ізраїльтя мирному населенню».
Однак, якщо говорити про реальні факти, то КВІР вже засліпив американську радіолокаційну мережу своїми ударами по її основним елементам. У тому числі по радарах AN/FPS-132 у Катарі, п’яти батареям THAAD армії США, трьом великим радіолокаційним станціям в ОАЕ, а також іншим у Бахрейні та Йорданії. Можна з упевненістю сказати, що вони зробили щось подібне і в Ізраїлі — досить згадати, що за останні 36 годин ізраїльтянам довелося витратити свої дорогоцінні останні дванадцять перехоплювачів Arrow, щоб збити п’ять ракет КВІР над авіабазою Сдот-Міха в центрі Ізраїлю.
Мені потрібно ще раз пояснювати, що то за «авіабаза»?
Безперечно: внаслідок таких перехоплень уламки впали «десь в іншому місці». Постраждала безліч житлових будинків, автомобілів і т. д. І так, без сумніву: навіть у конгресменів США виникають серйозні проблеми, коли до них звертаються з питаннями ізраїльської ядерної зброї (очевидно, тому що вони підзвітні AIPAC, а не Конгресу США і, отже, народу США). Але ніякі втішні промови про «ймовірне пом’якшення» таких атак не покращать ситуацію ні на йоту: вони не можуть заперечувати той факт, що КВІР спочатку атакував ізраїльську систему ППО, а зараз атакує і систему матеріально-технічного забезпечення Армії оборони Ізраїлю.
Для порівняння, більшість американо-ізраїльських бойових дій, як і раніше, перебувають під сильним впливом ідеологічних, расистських і політичних переваг, які можна охарактеризувати лише як «ідіотизм» . Я вже згадував кілька прикладів сьогодні, але наприклад: оскільки США довели свою нездатність знищити хоча б одне з 27 підземних «ракетних міст» КВІР в Ірані, вони тим часом мінують підходи до них за допомогою бомб із підривником CBU-105, випускаючи міни BLU-91 і BLU-109.
І що якщо «деякі з мін» виявляться розкиданими вулицями та дахами міста Шираз…? «Ну так, всяке буває», правда? Це «просто якісь іранські мулли»…

Може я ще хотів би отримати докладніший опис ізраїльського вибуху в музичній академії Хоняк у Тегерані?

Можливо, «прихильники винятковості» вважають знамениті перські вірші та музику, а також збереження багатовікової перської культури та традицій «центром управління терором»…? «Частиною іранської ядерної програми»?
Я… відкритий для рекомендацій щодо того, як слід розуміти такі дії.
Наскільки я можу судити після трьох тижнів цієї епічної помилки, це і є суть того, як проводиться спеціальна військова операція IQ47 («спеціальна військова операція», тому що навіть він сам це визнає: називати це «війною» недоречно, оскільки він порушив Конституцію США, розпочавши її). Вбийте мене, але: досвід десятків воєн, які проводилися подібним чином за останні 80 років, цілком очевидний. Усі подібні авантюри приречені на провал. Причому з дуже плачевним результатом.
Тому що, дотримуючись знаменитого визначення фон Клаузевіца, «війна — це продовження політики іншими засобами», ці кошти мають бути ясними і досяжними . А американо-ізраїльські заходи просто не відповідають цьому визначенню. Вони не тільки явно контрпродуктивні , а й порушують (щонайменше) Конституцію США, а також Статут ООН, міжнародне гуманітарне право та низку інших законів та правил.
Так, звичайно: зараз ситуація виглядає не так — не як «придатна» для таких дискусій. Будь-де, в США, Ізраїлі, Ірані, Саудівській Аравії, ОАЕ або деінде, всі, хто несе відповідальність за цю катастрофу і її прямі і непрямі наслідки, здаються безкарними. Вони далеко за межами досяжності закону і правосуддя. Справді, нинішня ситуація, схоже, нагадує ситуацію приблизно у червні-вересні 1942 року, коли «країни Осі» були на піку свого наступу, і поразки їм не було й близько. Безперечно, багато хто цього вимагав передусім для підняття суспільного духу, але: сумніваюся, що хтось у 1942 році наважився б публічно прогнозувати остаточну капітуляцію нацизму.
Проте: я вже з нетерпінням чекаю на «Третій Нюрнберзький процес».
![]()