ТЕСТИ. НАМ ПРОСТО БРЕШУТЬ

203

Цікава штука виходить. Президент Зеленський вже більше тижня розповідає про нові й нові літаки які привозять нові й нові тест-системи. Особисто я покинув рахувати, коли кількість тест-систем перевалила за півмільйона.

Але. При 1308 захворілих на COVID-19, протестовано в Україні лише 5500 громадян. У задачі запитується – де тести? Куди вони поділися? Чому поява вже першої партії тестів у 250 тисяч одиниць тестів експрес і ПРЛ не призвели до різкого стрибка кількості протестованих? Що відбувається?

Нам уже пишуть про чиновників на місцях які нібито приховали всі привезені тест-системи для себе. Цікаво, але першими про це написали зелені (!) телеграм-канали. Вибачте, але це – маразм. Якщо тестів – півмільйона, вони що, всі розійшлися по «правильних хлопцях і дівчатах»? Якщо так – це вирок кадровій політиці Зеленського. Це означає, що так само як на митниці Нефьодова відбулася реінкарнація всіх старих корупційних кадрів забутих за Порошенка, те саме сталося по ВСІЙ Україні. Це означає, що боротьба з корупцією за Порошенка відмічена зростанням місця України в рейтингу Трансперенсі, вже пішла коту під хвіст. Я уже чую від підприємців слова суму за часами «схематозу Грановського та Кононенка» — вони уже виглядають зразками вільного бізнесу. Раджу всім їм піти подякувати Бігусам з бігуснею та Шабунінам з шабуністами.

Дивовижний підсумок політики «підставою призначення на посаду є розум, освіта, талант і совість, а не те, що разом хрестили дітей» (слова з програми кандидата Зеленського) — голову Офісу президента звинувачують у продажі посад, а серед вертикалі чиновництва просто розчиняються півмільйону+ тест-систем… Ви звернули увагу – останніми днями кількість протестованих громадян різко зросла – майже до тисячі на день. І от же який збіг – сталося це після того як ОПУ похвалилася що в Україні запустили виробництво вітчизняних тест-систем – до 2-7 тисяч на добу. Чи не тому зросла тестованість, бо до лікарень прийшли вітчизняні тест-системи? Тобто якби почухалися ще у січні, коли про необхідність їхньої розробки волав навіть голова РНБО Данілов – хворих почали б виявляти ще в лютому і зараз ситуація буда б принципово інша?.. Правда цікавий збіг?

Проте, існує ще й інша версія. Набагато більш банальна. Ніяких півмільйону+ тест-систем просто не було. Тобто були тест-системи, в якійсь невеличкій кількості. Переважно – привезені бізнесом. Саме їх частково розікрали чиновники на місцях, а частково використали для отих 3 тисяч громадян протестованих до оголошення про вихід вітчизняних тестів. А більше не було нічого. Нам просто збрехали про якісь неймовірні обсяги тест-систем привезених з Китаю та Південної Кореї силами держави.

Вони насправді не зробили НІ ЧОРТА. Точніше – зробили. Примусили всіх нас сидіти вдома, поклавши на бетон пузиком наш добробут і наші бізнеси. А аби ми не збурювалися надто – нас налякали штрафами та перспективами зупинки приватного транспорту. Це як раз в стилі коміків-шоуменів – безмежно, безсоромно і цинічно брехати. Де треба – прикидатися лагідними дурниками, а де треба – лякати.

Інших пояснень я просто не бачу. Півмільйону+ тест-систем не могли просто розчинитися, аби протестованих за пару тижнів виявилося стільки скільки 28 українських лабораторій здатні протестувати за 1-2 дні. Або – корупція за президента Зеленського прийняла обсягів національної катастрофи, або – нам просто брешуть. Що вам ближче – оберіть самі.

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

P.S.

У січні 2020 року з ситуації в Ухані, Китай було зрозуміло, що коронавірус — це серйозно.
З лютого епідемія вже впевнено поширювалася по Європі.
З березня — охопила весь світ.

Що робили Зеленські? Чекали і сподівалися, що нас це омине.
Не оминуло!

Єдина реакція влади: введення карантину і звернення до бізнесу — допоможіть, бо ми ні на що нездатні.

Ви чули про хоча б одну велику державну закупівлю масок, захисних костюмів, дезінфікаторів?
Ви не могли про це чути — бо їх немає!

Все, що є в Україні — це завдяки благодійності бізнесу і волонтерів, закупівлям областей і муніципалітетів.

Ви чули про про бодай елементарну допомогу влади українському малому чи середньому бізнесу? Сотні тисяч людей вже на вулиці без роботи, мільйони працівників відчувають серйозні складнощі через обмеження, пов’язані з пандемією і карантином.

Уряди багатьох держав зараз вливають десятки мільярдів доларів в власні економіки, щоб допомогти своїм громадянам. Що робить Зеленський? Обіцяє і знімає відео, а Ви якось самі викручуйтеся.

Навіть елементарні тест-системи, яких Зеленський обіцяв 10 млн штук — досі дефіцит і привілей для обраних депутатів і можновладців. І досі по обласних лікарнях лише здогадуються: від коронавірусу помер пацієнт чи від чогось іншого?

За весь час в Україні зроблено лише 5000 тестів, коли в інших державах їх вже роблять десятками тисяч на добу!!!

Єдиний рецепт по українськи лікування від коронавірусу і рятування економіки: карантин і ломбарди!

Зробили це разом!

Volodymyr Omelyan

Вже колишній Генпрокурор Рябошапка чи не прямим текстом казав про спроби влади керувати справами в ручному режимі та безпосередньо впливати на процесуальні рішення.

Потім те саме підтверджував його заступник Чумак, натякаючи на тиск та політичне замовлення в просуванні юридично нікчемних документів досудового слідства.

Було очевидно, що акціонерам діючого президента не потрібні ніякі реформи правоохоронної системи — а зручні слухняні виконавці їхніх завдань.

Тому на посаду Генпрокурора і було призначено члена партії «слуґ» Вєнєдіктову, яка ще на посту в т.зв ДБР відмітилась призначенням в свої зами адвоката Януковича.

І тут вона розпочала з усунення від суспільно важливих справ авторитетного та професійного Віктора Трепака, який зокрема був куратором розслідування справ по розстрілу Майдану та нападу на Гандзюк.

За його словами, тепер слід очікувати відкату назад у реформуванні органів прокуратури, бо нове керівництво ставить під сумнів результати атестації та кадрового оновлення і виношує плани створення «апеляційної атестаційної комісії».
Уявіть кого через неї зможуть повернути на посади «новиє ліца».

Зміна заступників-кураторів по справам Майдану та Гандзюк на думку Трепака призведе до розбалансування слідства, чергового затягнення його строків та можливості появи в ньому політичної складової.

В підтвердження справедливості таких побоювань можна пригадати дивну ініціативу відмінити амністію майданівцям, від чого вже неприховано засмерділо старою доброю портновщіною.

Найгірше, що сама пані нова Генпрокурор напряму намагалася вказати Трепаку підготувати підозру по ще одній відомій справі, що виглядає прямим тиском та лише підтверджує опасіння про небезпеку перетворення Генпрокуратури на те, чим стало ДБР.

Схоже, на нас очікує спроба повернути органи прокуратури в часи підкилимних домовленостей та ручного керування.

Але те, що люди з цієї системи перестали мовчати і готові прямо виступати проти реваншу — це здобуток, який все ще дає надію.

Валерій Прозапас

Поделиться:
Загрузка...