Спуск на воду першого середнього розвідувального корабля для ВМС ЗСУ

261

23 квітня, на Київському суднобудівному підприємстві ПАТ «Завод «Кузня на Рибальському» відбувся урочистий спуск першого середнього розвідувального корабля, який збудовано для потреб Військово-Морських Сил Збройних Сил України на замовлення оборонного відомства.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Спуск корабля є продовженням розвитку кораблебудування в рамках Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння і військової техніки на період до 2020 року для потреб ВМС ЗС України з метою укріплення морських кордонів нашої держави.

«За всю історію України не так багато було прикладів, коли на воду спускалися потужні броньовані катери, десантні катери, а сьогодні — середній розвідувальний корабель, аналогу якого немає в Україні — по оснащенню та можливостям виконувати задачі. Це величезний прорив і це Перемога! Перемога кожного, хто працює на заводі «Кузня на Рибальському». Перемога ВМС, які отримають цей корабель до бойового складу», — зазначив Міністр оборони України Степан Полторак.

190423 korabl 1

За флотською традицією, під час спуску корабля на воду, об борт корабля було розбито пляшку шампанського. Хрещеною матір’ю бойової одиниці ВМС стала директор благодійного фонду Морського транспорту Антоніна Шкамерда.

Також глава оборонного відомства зазначив, що приємно здивований можливостями наших вітчизняних підприємств.

«Побудувати корабель такого класу з таким оснащенням — це велика справа. Він значно розширить бойові спроможності національного військового флоту», — наголосив Міністр оборони.

190423 korabl 2

P.S.
Командування Військово-морських сил України розглядає можливість замовлення в інтересах відомства ще одного середнього розвідувального корабля.

Про це стало відомо зі слів журналістки 5 каналу, що була присутня під час церемонії спуску першого корабля проекту. За її словами, у ВМС зазначили, що відомство зацікавлене у будівництві ще одного такого корабля, але подробиць не повідомили.

Сьогодні в цехах київського заводу “Кузня на Рибальському” знаходиться ще як мінімум один корпус рибальського траулера проекту 502 ЕМ у високому ступені готовності. Саме про його добудову може йти мова.

Поделиться:
Загрузка...