Сьогодні день народження генерала Віктора Муженка

145
Офіцер який пройшов всі щаблі кар’єри – від курсанта до Начальника Генерального штабу. Генерал, який в дні скрути перехопив командування над тим, що лишилося від українського війська і зупинив просування ворога.
Це Муженко направив десант і вертольоти в Донецький аеропорт 26 травня 2014 р. – і регулярна українська армія здобула перемогу, першу від 1919 року. Це Муженко очолив Генштаб в дні коли з одного боку доля країна справді висіла на волосині, а з іншого про «продажних генералів» смерділо з кожного чорного рота. Перші перемоги і визволені міста – це Муженко. Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут, Лисичанськ, тощо й тощо. Рейд 95-ї аеромобільної тилами терористів ДиРи. Оточення Луганська, Горлівки та Алчевська які були майже завершені – і які не завершили через вхід в Україну російських військ. Рейд Помсти у вересні 2014 р. який переламав політичну ситуацію – хто пам’ятає зараз, що Москва відмовлялася підписувати Мінськ вимагаючи нових і нових поступок з боку України? Рішучі дії Порошенка і Муженка переламали підступність Москви.
Героїчна оборона Донецького аеропорту. Вивід військ з мішка біля Дебальцева – його як приклад успішних дій ЗСУ зараз вивчають у військових училищах Європи. А були ще місяці бойової підготовки – сам брав участь з добровольцями і волонтерами. А було ще насичення армії спільно з Міноборони оновленою технікою та озброєнням. Прийняття на озброєння нових зразків. Впровадження нових систем командування і нових військових технологій – попри шалений опір системи. Поступова заміна старих кадрів молодими бойовими командирами – Забродський, Сопко, Мойсюк, можна продовжувати і продовжувати.
І ще – сотні тисяч «хочу» з усіх боків, від волонтерів, добровольців, олігархів, політиків. І ще – потоки критики і відвертої брехні. Муженка з кожного приводу критикували тоді і критикують зараз. Власне – як кожного державника. Бажаючих здобути славу Моськи оббрехавши слона в Україні ніколи не бракувало.
Але одне те, як плющить Москву і вату від імені Муженка – показово. Так само їх плющить хіба що від таких імен як гетьман Мазепа, генерал Шухевич, президент Порошенко… Певно – не даремно від імені Муженка шаленість зелені та їхні посіпаки.
Я переконаний, подіям 2014-2015 рр., та й зрештою всьому періоду президентства Петра Порошенка ще буде дана об’єктивна оцінка. Буде сказана вся правда про всі деталі тодішньої ситуації в країні. Українці ще побачать справжню роль генерала Муженка в… та власне, достатньо порівняти ЗСУ весни 2014 р. і ЗСУ весни 2019 р. аби збагнути що ЗСУ була заново створена. І увійшла до десятки найсильніших армій Європи. Українці ще побачать всю відданість і самопожертву Начальника Генерального штабу тих часів. Дізнаються про подвиг професіонала.
Чого далеко ходити? Порівняйте генерала Муженка з тим хто сидить на посаді НГШ зараз!
З Днем народження, пане воєначальнику! Міцного вам здоров’я, сил і багато років життя!
Поделиться:
Загрузка...