Рябошапка признал недостаточными доказательства в деле об убийстве Шеремета

76

Для передачи в суд дела по обвинению исполнителей и организаторов убийства журналиста Павла Шеремета нужны дополнительные доказательства.

Об этом заявил генпрокурор Руслан Рябошапка в интервью «Интерфакс-Украина».

«Мне кажется, что на данный момент должны быть собраны дополнительные доказательства, чтобы дело могло быть передано в суд, поскольку собранного объема доказательств недостаточно», — сказал Рябошапка.

Он также обратил внимание, что расследование не останавливается на этапе, когда людям сообщают о подозрении, дополнительные доказательства должны собираться и впоследствии.

«Чтобы собрать дополнительные улики, подтверждающие или опровергающие вину этих людей — а мы должны двигаться в обоих направлениях — подготовлены письменные указания прокуроров следствию и соответственно установлены сроки расследования. Будем следить за выполнением этих указаний», — подчеркнул Рябошапка.

При этом процессуальные решения прокуроров по этому делу будут зависеть от того, каким образом эти указания будут выполнены, будут ли собраны дополнительные доказательства.

Генпрокурор подчеркнул, что задача прокуратуры продвигаться дальше по этому делу, чтобы установить людей, которые не только организовывали выполнение убийства, но и тех, кому это было выгодно, кто все это заказал, «без этого расследование будет неполноценным».

Напомним, организатором убийства Павла Шеремета следствие считает Андрея Антоненко (Риффмастер). К своему замыслу он якобы привлек жительницу Киева, волонтера Юлию Кузьменко (Лиса) и контрактницу Яну Дугарь, а также ряд неустановленных лиц.

P.S.

«Доказів не достатньо», «Треба зібрати ще», «справу не можна поки передавати до суду».

Рябошапка каже, що доказів поки не достатньо, щоб передати справу Шеремета до суду.
Так чому люди сидять по тюрмам? Чому досі Кузьменко і Антоненко заґратовані в СІЗО?
Ви всі виходили: Аваков, Зеленський, чиновники МВС. На всю країну кричали що Антоненко, Дугарь та Кузьменко вбили Шеремета. Тепер ви розповідаєте нам що доказів не достатньо?

Хто нестиме відповідальність за брехню. Зеленський особисто «призначив» на тій прес-конференції винних. Особисто казав що вони вбили Шеремета. Аваков казав те ж саме. Рябошапка також.

Це просто страшно. Кілька місяців країна спостерігає як суди та МВС знищують людей, а тепер доказів мало. Проте, люди сидять. Такі посадовці мають іти у відставку. Всі до одного. Тому що життя людей — це не політичні ігри заради балів «слуги народу». Закони країни — це не квартал. Не можна так брати і знищувати людські долі…

Андрій Смолій

Генпрокурор визнав, що доказів проти Антоненка, Кузьменко, Яни Дугарь по справі Шеремета немає.

Але Зеленський особисто на конференції звинуватив їх всіх.

Президент, фактично, взяв участь у фабрикації справи, бо його слова та причетність створили тиск на слідство, змусили правоохоронну машину робити все, аби звинуватити невинних.

В будь-якій нормальній країні — це імпічмент.

Зеленський казав, що піде, якщо порушить закон.

Але то, очевидно, був жарт…

Myroslav Hai

Подождите, так а почему трое человек (из них одна ВРАЧ и волонтер, а другой ветеран боец ССО) — до сих пор сидят за решеткой?
Почему был этот «громкий брифинг» с участием Зеленского, Авакова, Рабошапки?

Почему, если «фактов для обвинения недостаточно» — людей посадили за решетку??

Аллан Левітов

Основною метою гучних затримок у справі Шеремета було залякування активної опозиції.

Логіка безпосередньо Зеленського і його оточення проста: вони прикручують гайки. Але спосіб, у який вони це робить, зіграв дуже поганий жарт безпосередньо з паном Зеленським і його оточенням.
Розумієте, це спрацювало б – і спрацьовує – на росії. Це обкатана російська технологія боротьби з інакодумством всередині російської федерації.
І це один із ключових моментів, який відрізняє Україну від північного сусіда.

Тому що українці, на відміну від росіян, мають тривалу традицію руху опору в умовах тоталітарного режиму.
Більше того, в українців є досвід перемоги у такій боротьбі.
Ми – тут я маю на увазі як мінімум три покоління – безпосередньо варилися у товаристві і взаємодіяли з такими переможцями. Це були цілком реальні персонажі, яких ми знали особисто, з якими жили по сусідству, до яких ходили на лекції, позичали книги, з якими консультувалися з юридичних питань.

Спочатку це були жертви сталінських репресій, легендарні упівці, люди – кремінь, ломом підперезані, які пройшли через пекло, принагідно розтрощивши ГУЛАГ, і при цьому зберегли світлий розум. Ви маєте пам’ятати цих дідів з прямими спинами, яких боялося і по кривій дузі обходило все районне начальство, тому що завестися з таким було собі дорожче, він же до смерті задовбе скаргами і позовами.

Потім дисиденти, наша гордість, інтелектуальна, духовна, наукова, творча, технічна еліта України. І юридична, звичайно, тому що в силу пройдених життєвих університетів вони вимушено ставали блискучими юристами. І що головне, не загубилися, не зачаїлися, не залягли на дно після повернення із заслання, а створили кістяк Народного Руху.

Руху, який у кінцевому підсумку завалив комуністичний режим в Україні. І на мою скромну думку, саме вони стали убивцями радянського союзу.

Арсенал боротьби «політичних» проти репресивного режиму залишається незмінним. Це максимально можлива публічність і привернення уваги до своєї ситуації.

Це залучення медіа, особливо закордонних журналістів.

Це листи, памфлети, рукописи, які передавалися з тюрми і моментально розходилися по всій країні.

Це організована група підтримки на волі; це збір коштів, передачі, оплата адвокатів, пікети і мітинги, знову ж таки, заради досягнення максимального розголосу.

Це форми протесту всередині в’язниці; насамперед голодування, акції непокори, повстання.

У принципі, Зеленський міг би знати, як це відбувається. Мусив же дід розповідати про «заключенних»? Я тільки дивуюся, чому не попередив і не навчив майбутнього диктатора змалечку:
Вова, не заїдайся з українцями. Не доведи боже попадеш на ідейних, то забудеш і як звали, все на світі проклянеш.

Тамара Горіха Зерня

Поделиться:
Загрузка...