Реінкарнація Авакова

266
Аваков відсидівся в себе в Італії, переконався, що в Україні йому нічого не загрожує, діждався, коли тут усе наблизилося до повної й остаточної дупи, й вискочив, як чорт із табакерки на телеканалі Ахметова.

З неприємних новин для Авакова — ніхто не споряджав до нього ходаків, не кидався в ноги й не молив: «Вернися наш єдиний рятівниче!» Сталося так, що «отряд не замєтіл потєрі бойца». Чи українською: «Помер Яким, ну і [щось там] з ним». Довше сидіти в сонячній Італії ставало вже ризиковано, бо ще трошки й не лише політичні еліти, але й простий народ міг би забути, хто в нього числиться головним рятівником нації від зеленого свавілля. Раніше також було неспідручно вертатися, бо той самий нарід мав встигнути призабутися, хто ж був одним із головних стовпів того зеленого свавілля. Тож час Арсен Борисович вибрав ніби й уміло.
А от з тріумфом якось не склалося. Він явно перебільшив сподівання людей на його рятівну місію. У такому разі треба брати в руки лопату й самостійно нагромаджувати свій майбутній рейтинг та власноручно вибудовувати «суспільний запит» на власну персону. Оскільки з майданчиками, особливо медійними, теж не дуже складається, то довелося Арсен-Борисичу йти в чергові прийми до Ріната Леонідовича. Згадалася мені розмова двох жіночок у львівському трамваї на початку 1980-их: «Ви куди свою доцю прилаштували?» «Та хотіла в медичний, але де ж стільки набереш… Пішла в Політех, доки він усіх бідних підбирає». Так і в нас Рінат Леонідович поки підбирає всіх, хто не втримався в правлячій обоймі або не зумів туди напроситися.
А там уже трохи тіснувато. І мастодонти, як Жуля й Ляшко, регулярно хороводи водять. І Гройсман та Яценюк навприсядки підтанцьовують. А ще зараз появився свіжий і сходу рейтинговий Разумков. Усі вони пасуться на одному фінансовому й медійному ресурсі. У Авакова грошей трохи є, а от з медіа якось не зовсім добре. Він ніби й досі у співвласниках Еспресо числиться, але там якось не то. Скільки не пробували звьоздочки каналу плюгавити проти Порошенка, а глядач усе одно більше підтримувати Петра схильний. Та й звьоздочєк уже тих порозпускали… Йому б увірватися вихором на Прямий… Може й запросять, але толку з того, там глядач лише обуриться від такого об’явлення. Йому легше появи Разумкова чи навіть когось з Оппі переварити для балансу, ніж стовпа зелених репресій Авакова.
Тож дорога лише на олігарххічні канали. На ТРК Україна в Ахметова поява Авакова зараз навіть природно виглядала, ніби він звідти ніколи й не виходив. І Зеленського поскубує вже неприховано, й Гройсмана та Яценюка хвалить, і до Разумкова, Ляшка та інших лояльний. Вміло вписався. І я не здивуюся, що коли це зелене божевілля почне обвалювати бізнес та перспективи й інших олігархів, то на їхніх каналах (поки в перспективі тільки пінчуківські) теж може появитися наш «строгий, але справедливий». Він же також уміє яйця в різні кошики розкладати.
Але перше враження від реінкарнації Авакова — це якась напружена невпевненість та недоречність. Його не зустріли так, як він очікував. Він невпевнений, чи туди, куди треба причалив. І навіть, чи не зарано повернувся в Україну. Слухати всі ці його запізнілі одкровення іноді навіть чисто технологічно цікаво, але також якось через силу. Тому якийсь трохи розгублений вираз обличчя в Авакова нині, коли він пробує приміряти на себе образ опозиціонера в країні, де ця ніша давно заповнена і справжніми опозиціонерами, й рядженими і давно там уже не поле для широких маневрів, як видавалося з далекої Італії…
Поделиться:
Загрузка...