Радар БУРШТИН-1800 отримав вітчизняне шасі КРАЗ

208

Під час випробувань модернізованих зенітно-ракетних комплексів “Тор” та “Куб” на Державному випробувальному полігоні “Ягорлик” у Херсонській області була помічена нова українська радіолокаційна станція УКХ діапазону AMBER-1800.

Вона призначена для автоматичного виявлення повітряних об’єктів, виявлення їх поточних координат по азимуту та дальності, а також видачі радіолокаційної інформації користувачу.

На відміну від представленої раніше станції ця була змонтована на вітчизняному шасі КрАЗ-7634:

РЛС AMBER-1800 на шасі КрАЗ

Самохідне шасі КрАЗ-7634НЕ, вантажопідйомністю 27 т, призначене для монтажу важкого спецобладнання. Від своїх попередників воно відрізняється більш потужним – 460 к.с. – двигуном та автоматичною коробкою передач, максимальний крутний момент якої розрахований на 2500 Н/м. Таке агрегатування спільно з прохідною трансмісією дозволяє реалізувати високі тягово-динамічні характеристики автомобіля.

Шасі КрАЗ-7634НЕ Фото: КрАЗ

Автомобіль, із компонувальною схемою «кабіна перед двигуном», має монтажну довжину рами 8080 мм, зовнішній мінімальний габаритний радіус повороту – 14 м. Шасі має першу і другу керовані осі, всі мости – ведучі. Рульовий механізм – інтегрального типу з вбудованим гідравлічним підсилювачем, який дозволяє знизити зусилля на рульовому колесі до 10 кгс, що значно знижує стомлюваність водія. Повний привід усіх коліс забезпечує експлуатацію цього самохідного транспортного засобу в умовах бездоріжжя.

Раніше це шасі було обрано для пускової установки ракетного комплексу “Нептун”, згодом стало відомо про використання в майбутньому саме КрАЗ-7634НЕ як носія для ракетного комплексу “Вільха”.

До цього публічно демонструвались зразок встановлений на напівпричепу:

Станція розроблена українськими спеціалістами фірми “Аеротехніка-МЛТ”.

Радіолокаційна станція AMBER-1800 виконує наступні функції:

• виявлення, відображення та автоматичне визначення координат азимуту та дальності повітряних об’єктів
• автоматичний супровід трас повітряних об’єктів та розрахунок параметрів їх руху
• автоматичне керування радіовисотоміром, оснащеним екстрактором А-1000Н, розрахунок та прив’язка висоти до площини координат
• автоматична видача радіолокаційної інформації по телефонному каналу користувачу
• документування радіолокаційної інформації
• контроль технічного стану та діагностика основних складових РЛС

В радіолокаційній станції використовується твердотільний передавач та приймач.
mil.in.ua

Поделиться:
Загрузка...