НВК «Іскра» продемонструвала РЛС нового покоління 80К6Т

403

На XIV Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека 2017» НВК «Іскра» вперше продемонструвала радіолокаційну станцію нового покоління 80К6Т, яка працює на твердотільних модулях.

Мобільний 3D-радіолокатор кругового огляду 80К6Т – передова розробка НВК «Іскра», що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», яка призначена для видачі цілевказівок засобам протиповітряної оборони (ППО).

Головною особливістю 80К6Т стала цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти, тобто створюється 3D-модель.

Станція забезпечує автоматичне виявлення і визначення трьох координат, «прив’язку» сигналів державного впізнання та супровід виявлених цілей на малих, середніх і великих висотах. Вона видає інформацію про виявлені цілі на командні пункти і сполучені системи.

Радіолокаційна станція 80К6Т може працювати з усіма зенітними ракетними комплексами, які перебувають на озброєнні Повітряних Сил Збройних Сил України. Використання цієї станції значно посилить протиповітряну складову.

Завдяки цьому радару захисники України зможуть бачити всі повітряні об‘єкти на відстані до 500 км, на всіх висотах, від 0 до більше 40 км. 3D-оглядовий локатор 80К6Т може відслідковувати до 500 цілей одночасно. При цьому, завдяки великій зоні огляду по куту місця — до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні та оперативно-тактичні ракети. А спеціальна система обробки сигналів, дає можливість виявляти малорозмірні та крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу.

Окрім того, застосування передавача на транзисторних посилювачах потужності, дозволяє в рази підвищити надійність радару. Навіть вихід з ладу декількох з модулів посилювання не призводить до повного вимикання оглядового локатору.

При цьому РЛС спроектована так, що дозволяє проводити її модернізацію в міру розвитку супутніх технологій.

Радар 80К6Т створений з урахуванням максимальної мобільності, в тому числі він пристосований для транспортування літаками «Антонов» та американськими військово-транспортними літаками С-130 Hercules. А для розгортання РЛС необхідно всього 10-15 хвилин.

80К6Т відповідає всім світовим стандартам.

«Коли ми розробляли РЛС 80К6Т, врахували всі недоліки попередніх моделей і досвід кращих світових зразків. Новітня станція має високі експлуатаційні та тактико-технічні характеристики. Вона максимально адаптована до використання в польових умовах. Зокрема, її можна оперативно налагодити і відремонтувати безпосередньо в полі», – зазначили розробники НВК «Іскра».

Поделиться:
Загрузка...