НАТО планує розгорнути новий командний центр у Німеччині

143
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг очікує від членів Альянсу згоди на створення нових командних структур, які повинні базуватися на території США і Німеччини

Про це Столтенберг повідомив на прес-конференції в Брюсселі, інформує прес-служба НАТО.

За його словами, це необхідно, щоб керувати переміщенням сил в Атлантиці і Європі. Він підкреслив, що саміт міністрів оборони країн-членів НАТО, який відбудеться 7-8 червня, почнеться з засідання щодо зміцнення оборони альянсу. Столтенберг очікує, що міністри погодяться збільшити командну структуру на 1200 осіб.

За розрахунками генсека, командні структури повинні будуть базуватися в американському Норфолку (штат Вірджинія), а також у німецькому Ульмі.

Крім того, генсек НАТО очікує, що міністри погодяться з ініціативою НАТО «Чотири по тридцять». Вона припускає, що до 2020 року Альянс матиме 30 механізованих батальйонів, 30 повітряних ескадрилій, а також 30 бойових кораблів, які будуть приведені в бойову готовність протягом 30 днів або менше.

«Мова йде не про створення чи розгортання нових сил. Мова йде про підвищення готовності наявних сил», — зазначив Столтенберг.

Поделиться:
Загрузка...