На Одещині замість демонтажу відреставрували пам’ятник Леніну

111

Український інститут національної пам’яті просить правоохоронців розслідувати реставрацію за бюджетні кошти пам’ятника Володимиру Леніну в селі Кубей (Одеська область)

Про це повідомляє прес-служба інституту.

Український інститут національної пам’яті підготував звернення в Генпрокуратуру, МВС, СБУ і Державну аудиторську службу з приводу відреставрованих за бюджетні кошти в Одеській області пам’ятників Леніну і Калініну.

Зокрема, інститут просить правоохоронців порушити кримінальне провадження за ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу.

Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а при здійсненні подібних дій представником влади, повторно, організованою групою або з використанням засобів масової інформації — позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.

Інститут також просить Службу безпеки України перевірити посадовців сільської ради на предмет здійснення дій, спрямованих на посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, а Державну аудиторську службу, — перевірити законність використання бюджетних коштів для проведення реставрації.

У повідомленні відзначається, що відповідно до вимог закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки» пам’ятники Леніну і Калініну в селі Кубей містять комуністичну символіку і підлягають обов’язковому демонтажу.

При цьому підкреслюється, що ці пам’ятники не були демонтовані, а були відреставровані за рахунок 50 тис. гривень з бюджета села.

Пам’ятник Калініну

 

Поделиться:
Загрузка...