Модернізований БТР-70 з двигуном GENERAL MOTORS

333

У нещодавній публікації Главкому по рейтингу вітчизняних підприємств військово-промислового комплексу, в оцінці якого брали і наші експерти, з’явилась інформація про ремоторизацію БТР-70 на ДП “Житомирський бронетанковий завод”.

Що до інформації по двигунам, то штатні бензинові ГАЗ-4905 були замінені дизельні двигуни виробництва марки General Motors.

Сама ідея подібної модернізації техніки в Україні не нова і до початку бойових дій на Донбасі вже були вдало реалізовані проекти на ДП “Миколаївський бронетанковий завод” під назвою БТР-7(БТР-70Ді) тоді штатні силові установки замінили 2 двигунами FPT IVECO Tector Р4 потужність 150 к.с. кожний, що на 30 к.с. більше ніж в рідного двигуна марки ГАЗ. Тоді в модернізованої машини виросла максимальна швидкість до 100 км на годину. Окрім того був модернізований корпус бронетранспортера – на ньому з’явились додаткові бокові люки, яким обладнуються більш пізні моделі БТР радянського(БТР-80) та вітчизняного виробництва(БТР-3)

Деяка кількість цих машин була помічена на озброєні Збройних Сил України та інших військових формувань України:

БТР-7/БТР-70Ді

Також були і інші варіації ремоторизації машини, так вітчизняний ХБКМ ім. Морозова у середені 2000х років представив БТР-70 з встановленим двигуном вітчизняного виробництва УТД-20 на бронетранспортер. За для її розміщення було збільшене моторне відділення, що дуже добре видно на світлинах:

БТР-70М з двигуном УТД-20 на озброєні 25 бригади ВДВ

Варіант модернізації БТР-70 на одному з підприємств ДК “Укроборонпром”

В порівнянні з ремоторизацією на ДП “Миколаївський бронетанковий завод” варіант від ХБКМ ім. Морозова виявився більш дорожчим та менш надійним. Так окрім більшого доопрацювання корпусу БТР, на машину встановлювались нові елементи трансмісії зокрема нова роздатна коробка яка розподіляла обертовий момент між мостами. Через низьку якість виконання цього елементу значна частина закуплених в інтересах ЗСУ та переданих до 25 бригади ВДВ вийшла з ладу ще до 2014 року коли розпочались бойові дії на Донбасі.

Але повернемось до інформації оприлюдненої на Главкомі по модернізації БТР-70 – дизельних двигуні виробництва марки General Motors та потужністю 140 к.с.. Можна вважати, що описаний вище досвід був зважений спеціалістами ДП “Житомирськи бронетанковий завод” та обрано варіант з встановленням на вже існуючу агрегатну базу нових двигунів.

По інформації яку ми знайшли в мережі поставлені в свій час в рамках надання не летального озброєння оборонного характеру від США автомобілі HMMWV обладнанні двигунами General Motors об’ємом 6.2 літра потужністю 140 к.с. з ресурсом двигуна в 1 млн кілометрів. Якщо фахівці державного підприємства встановили на модернізований бронетранспортер саме цей двигун, то в подальшому це має спростити обслуговування і вже наявних автомобілів HMMWV.

Порівняльна таблиця базових характеристик оригінального двигуна та двигуна General Motors:

Як бачимо останній має значно кращі експлуатаційні характеристики у витраті палива та більш ніж у 10 разів більший ресурс двигуна.

Люксіков Михайло, mil.in.ua

P.S. Презентація БТР Варан

Бронетранспортер «Варан» розроблено на основі БТР-70 спеціалістами ТОВ «НПК «Техімпекс» в 2015 році.

Бронетранспотртер оснащений дизельним двигуном Deutz потужністю 320 к.с., що розташований вже не в задній як в БТР-70, а в передній частині. Машина оснащується автоматичною коробкою передач Allison, новою роздавальною коробкою, двома водометами з гідравлічним приводом.

Бронетранспортер «Варан» може бути оснащений різними видами озброєння. Один з варіантів — бойовий модуль «Штурм». Він включає гармату ЗТМ-1 калібру 30 мм, кулемет КТ-7,62, гранатомет КБА-117 або АГ-17 калібру 30 мм, а також 2 ПТРК. Боєкомплект: для гармати — 400 пострілів, для гранатомета — 145 гранат, для кулемета — 2000 патронів, ПТРК — 4 ракети. Вага бойового модуля — 2500 кг.

Другий варіант — бойовий модуль «Парус». Він включає гармату ЗТМ-2 калібру 30 мм, кулемет КТ-7,62. гранатомет КБА-117 або АГ-17 калібру 30 мм і 2 ПТРК. Боєкомплект такий же як і у «Штурму». Вага бойового модуля — 1950 кг.

Поделиться:
Загрузка...