МН17: Міжнародна слідча група прокоментувала заяву РФ про нові «докази»

122
Міжнародна слідча група (Joint International Team, JIT) із розслідування катастрофи малайзійського авіарейсу МН17, збитого над Донбасом у 2014 році, зажадала побачити нові «докази» росіян щодо причин трагедії

Про це йдеться у заяві Міжнародної слідчої групи.

«JIT буде уважно вивчати інформацію, представлену РФ сьогодні, як тільки РФ надасть JIT відповідні документи. Про це вже запитували у травні 2018 року і це є обов’язковим відповідно до резолюції 2166 Ради безпеки ООН. На сьогодні JIT ретельно проаналізувала всю інформацію, надану РФ і взяла це до уваги під час розслідування», — заявили слідчі.

Крім того, у JIT нагадали, що раніше РФ уже надавала брехливі дані, та наголосили, що неодноразово зверталися з проханням надати слідству всю наявну інформацію.

«Раніше було показано, що інформація, надана публічно міністерством оборони РФ і надана JIT за кількома пунктами — у тому числі про нібито присутність реактивного винищувача поблизу MH17 на радарних зображеннях, — представлена на прес-конференції в липні 2014 року, насправді була невірною. JIT взяла до відома інформацію, вперше представлену сьогодні російською владою. Вже у 2014 році JIT звернулася до РФ із проханням надати всю відповідну інформацію. У травні 2018 року JIT спеціально запросила інформацію про номери на кількох знайдених компонентах ракети. JIT не отримала істотної відповіді від РФ на це питання і на різні інші прохання про надання правової допомоги з 2016/2017/2018 рр. У серпні 2018 року РФ повідомила, що JIT не повинна подавати додаткові запити на отримання відповідних доказів», — зазначають слідчі.

Поделиться:
Загрузка...