Ми вирішили повністю зачинити двері на Захід?

317
У грудні 2020 один зелений VIP мене щиро переконував: «Кредиту МВФ більше не буде, ми не дійдемо згоди. Але ми за допомоги Росії домовилися з ОАЕ, араби нам відкриють кредитну лінію у 10 млрд доларів і грошей нам вистачить і без Заходу. Ти сам побачиш, це буде феноменальний візит Зеленського в лютому 2021 в Дубаї, Андрій (Єрмак) особисто займається його підготовкою».
Переговори з МВФ зірвані, ймовірність отримання траншу від них приблизно як можливість поїздки Ілона Маска в Житомир.
Так, бульбашка на світових ринках ще певний час генеруватиме порівняно недорогі гроші для України, але як довго? До літа? До осені?
Дуже сумнівно, що це триватиме цілий рік.
Так, кон’юнктура тримає високі ціни на українську сировину: руду, метал і зерно. Більше того, непродані залишки зерна 2020 року і прогноз кращого врожаю у 2021 дають позитивні очікування для української економіки. Це, звісно, якщо олігархи вирішать поділитися з народом надприбутками.
Але борги треба платити, а дефіцит державного бюджету — фінансувати.
У 2021 Київ розраховував отримати від МВФ $2,2 млрд декількома траншами. Ці кошти потрібні для погашення державного боргу у 550 млрд грн.
Пікові виплати заплановані на березень – 70 млрд грн, червень — 77 млрд грн, вересень – більше 100 млрд грн.
Гроші в таких обсягах — відсутні.
10 млрд дол кешем від ОАЕ закономірно і логічно перетворилися у віртуальні, нехай навіть 3 млрд, у меморандумах.
Від меморандумів до живих проектів і інвестицій — 1-2 терміни президентства. І то — велике питання, чи будуть взагалі…
Але у цих всіх подіях цікава інша сюжетна лінія:
У грудні-січні стає зрозуміло, що програми МВФ більше не буде.
І це мало би стати проблемою і скандалом #1 для України.
Повна мовчанка, навіть ніхто не постраждав.
Під виглядом боротьби з російською загрозою зачищається політичний конкурент Зеленського — Медведчук, який становить загрозу не лише у внутрішньому вимірі, але й заважає діалогу Єрмака з Кремлем.
Ми — за, бо це удар по ворогу України.
Але, погодьтеся, дивно, що для Зеленського Медведчук — ворог, а Путін — ні…
Після закономірної тривоги Заходу щодо відсутності судової реформи, наступу на антикорупційні інститути — жодні заходи, щоб виправити ситуацію, не вживаються. Навпаки, після офіційного оголошення про припинення місії МВФ, одразу відбувається чергова спроба зняття Ситника і Коболєва.
Це, до речі, можуть теж спробувати подати народу як успішне позбавлення від зовнішнього диктату, сильну суб’єктність, торжество справедливості щодо зажерливих і неефективних керівників. Потім до жертовного кошика ще вкинуть голову Вітренка. Для балансу. І теж під оплески натовпу.
Ми вирішили повністю зачинити двері на Захід?
Цитуючи класика: «всі обкакалися, а ми в білому».
До речі, про «класика».
З захватом спостерігаю його перетворення в Ганну Герман.
Свого часу я упустив момент роботи цієї жінки на західні інституції, кажуть — результативної, і перетворення її в прислугу Януковича.
Тепер маю можливість спостерігати за цією метаморфозою в режимі реального часу.
Дуже цікаво і пізнавально, як не треба шукати оленя
Конец эпохи бедности был? Весна пришла посадки были? Украина первой получила вакцину, как обещал Зеленский? На госдачу не переехал? Подал в отставку после нарушения закона? Нет, нет и ещё раз нет? С меморандумом о миллиардах из ОАЭ будет так же. Все останется на бумаге, как и все ранее обещанное, за что брался наш бедоносец. Он думал, что сможет убедить шейхов прокредитовать нас, после того, как МВФ «обкакался». И скорее всего, пытался взять эти деньги гарантируя обеспечение землёй. Посмотрим чем это закончится, но мне одна птичка напела, что китайцы дали консультации арабам о том чем череваты инвестиции в Украину. А еще Израиль рассказал почему прекратил все крупные инвестиции в любые проекты в Украину времен Зеленского. Так что с интересом буду смотреть за пиаром, который традиционно не будет подкреплен действиями и результатами. А что ж вы хотите, если во главе Украины Лоуренс Аравийский, которого мы заслужили. Но и это ещё не окончательное дно…
Поделиться:
Загрузка...