Майора ЗСУ Романа Ковальова хотіли засудити на 5-7 років за критику Зеленського

48

9 листопада Демократична Сокира побувала на судилищі Романа Ковальова. Саме «судилищі», доречнішого слова не підібрати.  Майора ЗСУ хотіли засудити на 5-7 років за сфабрикованою справою.

Справу на ветерана війни склепали після абсурдного наказу керівництва, який неможливо було виконати, який керівництво прийняло після того як Роман Ковальов написав пост на фейсбуці — про бездарне правління Зеленського. І цей пост став приводом для переслідувань.

Ось, що в ньому було:

«В мене немає до вас жодних емоцій, крім огидності й презирства: ви захотіли керувати країною в такий критичний час і провалилися <…> Я вважаю вас бездарним керівником. Вже зрозуміло, що у вас нічого не вийшло. І не могло вийти. <…> Зеленський, іди у відставку, не тягни за собою ще й країну. Зупинись», – написав Ковальов, проте згодом публікацію видалив.

Як відбулося судове засідання?

Прокурор прийшов до суду без жодної конкретики. Без фактів, доказів, аргументованого звинувачення. Сторона обвинувачення заявляла, що «Ковальов не виконав наказ». Проте, який наказ не був виконаний, за яких обставин це відбулося — невідомо. Політичні замовлення, як і реформи при Зеленському, роблять через одне місце.

Роман Ковальов

Згодом суд з’ясував, що наказу, за яким Офіс президента хоче притягнути Ковальова до відповідальності, вже немає. Його скасувало командування Сухопутних військ, після того, як майор захотів подати на них до суду. Найвпливовіші працівники ОП кинули всі сили, щоб створити проблеми військовому, який образив Зеленського. Уявили цей рівень дріб’язковості? Щоб відплатити за критичний допис, вони готові посадити людину.


Вчора ДемСокира «відбила» атаку влади. Але справу ще не закрито. Суддя дав можливість прокурору переробити обвинувальний акт та направити його до суду вдруге.

P.S.

Нагадаємо, переслідування Ковальова почалося з незручного питання до Зеленського під час вшанування полеглих під час Іловайську. Тоді він запитав главу держави про три повістки, які той проігнорував.

“У відповідь президент почав «тикати», казати, що «ти тріпло» і «балабол». Потім він бігав і кричав: «Де цей аферист?! Знайдіть мені цього афериста!»” – розповідав майор в інтерв’ю “Новинарні“.

Пізніше, будучи у відпустці, Ковальов розмістив у фейсбуці допис на адресу Зеленського:

“В мене немає до вас жодних емоцій, крім огиди і презирства. Ви захотіли керувати країною в такий критичний час, і провалилися. Я вважаю вас бездарним керівником. Вже зрозуміло, що у вас нічого не вийшло. І не могло вийти. Зеленський, іди у відставку, не тягни за собою ще й країну. Зупинись”.

Цей допис військовослужбовець за “наполегливою порадою” від керівництва вже за годину прибрав. Але відтоді почалося його цькування – зі спробами понизити в посаді, виписуванням суворих доган.

Ковальов провини не визнавав, та ще й надавав цій історії розголосу. Зрештою, дійшло до суду. Спершу йому погрожували адміністративною відповідальністю, а також була неперевірена інформація щодо кримінальної.

Засідання суду мало відбутися 9 червня, однак його довелося перенести через хворобу майора.

А 18 червня його було звільнено із ЗСУ з принизливим формулюванням.

Поделиться:
Загрузка...