Істерія РФ навколо Калінінграду

105

В росіян розпочалась справжня паніка після фрази американського генерала Джеффрі Харрігана про Калінінградську область.

Командувач ВПС США в Європі минулої п’ятниці на сторінках видання Breaking Defense, заявив, що російські зенітні, протикорабельні і наземні ракети, які базуються в районі Калінінграда, можуть загрожувати більшій частині території країн НАТО. — «Якщо нам доведеться цим зайнятися, наприклад знищити IADS (інтегровану систему ППО), нехай не буде сумнівів, у нас є план, як це зробити. Ми ведемо підготовку до цього, ми постійно продумуємо ці плани і … будемо готові до їх реалізації, якщо коли-небудь нам доведеться це зробити». Заявив генерал Джеффрі Харриган.

Подібні публічні заяви свідчать про те, що план нейтралізації протиповітряної оборони Калінінградської області, у ВПС США детально підготували вже давно і можуть його реально втілити. Звичайно, що командувач ВПС США в Європі не став розкривати деталей плану, але як пише Breaking Defense, в такому випадку американці діятимуть комплексно, атакуватимуть з повітря, землі, моря, з космосу, а також в кіберпросторі і застосовувати РЕБ.

Росія вже кілька років поспіль, буквально «нашпиговує» цей невеликий російський регіон (колись також захоплений у сусідів) різним озброєнням. В 2016 році тут розташували оперативно-тактичні комплекси «Іскандер-М», дальність дії якого до півтисячі кілометрів. А в березні 2019 року протиповітряна оборона Калінінградській області була посилена полковим комплектом зенітної ракетної системи (ЗРС) дальньої дії С-400 «Тріумф». Крім того, ще раніше тут розташовувались комплекси ППО С-300, а також берегові комплекси «Бал» і «Бастіон».

Російські «експерти», роблячи прогнози й припущення, щодо можливих бойових дій, в один голос заявляють: — «…район «прикритий» посиленою ППО Балтійського флоту. Крім того, на суші регіон захищає ціла дивізія протиповітряної оборони» , і «розташовані в регіоні комплекси С-300 і С-400 можуть одночасно зробити залп сотнями зенітних ракет. А потім вже в справу повинні вступити сухопутні засоби ураження, такі як ракети «Іскандер».

Але усі російські «експерти» чудово розуміють, що подібна заява американцями зроблена недарма, в разі військового конфлікту Штати буквально наповнять в Балтику надводними кораблями і субмаринами з крилатими ракетами на борту, щоб обрушити всю свою міць на Калінінградський регіон. Крім того вони визнають, що ППО будь-якої щільності в кінці-кінців знищується атакуючим — все залежить від кількості сил і засобів. А також, незважаючи на потужну ППО під Калінінградом, вона має і свої слабкості. Зокрема, відсутні другий і третій ешелони. Та найголовніше — в разі реального конфлікту дуже проблематичною буде логістика, адже регіон немає транспортного коридору із іншою російською територією, і знищені чи пошкоджені комплекси матимуть труднощі з оновленням і ремонтом, проблема буде і з поповненням боєприпасів.

Дещо схожу ситуацію експерти прогнозують і в Криму, якщо США чи НАТО візьме під контроль Чорне і Азовське моря.

В Росії це теж чудово розуміють, тому офіційний Кремль словами Марії Захарової миттєво істерично відреагував на слова генерала Джеффрі Харрігана про Калінінград. Захарова заявила, що російська сторона розцінює подібні заяви американських військових як погрози на свою адресу. Причиною для подібних вчинків, вважає представниця російського МЗС, є «електоральний процес», вибори президента Сполучених Штатів, які мають відбутися в листопаді 2020 року. У Росії завжди винні хтось, а не вони. Зокрема в даному випадку тут навіть не думають, що поставили «під приціл» своїх ракет усю Європу.

Влад Волошин
Поделиться:
Загрузка...