ГПУ расследует гибель 48 россиян под Авдеевкой по запросу Следкома РФ

210

Генеральная прокуратура Украины проводит досудебное расследование по запросу Следственного комитета Российской Федерации по факту гибели 48 человек в Авдеевке в феврале 2016 года.

Об этом в интервью Громадському радіо рассказал бывший командир 16 батальона 58 бригады Олег Громадский.

«Это жители России, погибшие на Авдеевский промзоне как раз с 4 по 8 число», — пояснил Громадский.

Экс-командир отметил, что его также недавно допросили в Генеральной прокуратуре Украины по этому делу.

По словам Громадского, Следственный комитет Российской Федерации возбудил уголовное дело по статьям против нескольких украинских офицеров.

«У нас подписаны договоры между Следственным комитетом РФ и Генеральной прокуратурой о том, что на этапе досудебного расследования допросы может проводить Генпрокуратура», — сказал он.

Громадське радіо обратилось в Генеральную прокуратуру с запросом о ходе досудебного расследования и ожидает ответа.

P.S. Наразі ГПУ розслідує факти, за якими СК РФ висунув ці обвинувачення.

Слідчий комітет Російської Федерації незаконно заочно висунув обвинувачення понад 180 українським військовослужбовцям, зокрема і керівництву Міністерства оборони України. Про це повідомив спікер Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко на своїй сторінці у Facebook.

«На цей час вже встановлено, що СК РФ незаконно і безпідставно заочно висунув обвинувачення понад 180 військовослужбовцям України, зокрема і вищому керівництву Міністерства оборони України, за нібито застосування ними заборонених засобів і методів ведення війни, унаслідок чого постраждало цивільне населення на територіях, тимчасово непідконтрольних уряду України», — написав він.

Наразі ГПУ розслідує факти, за якими СК РФ висунув ці незаконні обвинувачення.

«На цей час вже зібрано докази про безпідставність обвинувачення СК РФ щодо кількох громадян України, які взагалі були відсутні в інкриміновані їм час та місці, а отже, фізично не могли здійснювати обстріли тимчасово непідконтрольної території Донецької та Луганської областей», — додав Лисенко.

Крім того, спікер спростував інформацію про переслідування Генпрокуратурою українських військовослужбовців за запитом СК РФ, зазначивши, що ГПУ проводить розслідування саме за фактом сприяння російського органу терористичним організаціям «Л/ДНР».

«Інформуємо, що будь-які запити СК РФ з цього приводу органами прокуратури не виконувалися і не виконуються!» — підсумував він.

СК РФ незаконно висунув обвинувачення понад 180 українським військовослужбовцям, - ГПУ
Поделиться:
Загрузка...