Колишній генерал СБУ Андрій Наумов переконує, що всі звинувачення на його адресу — свідома компанія з дискредитації, яка йде з Офісу Президента
Про це ексгенерал СБУ Андрій Наумов повідомив у інтерв’ю ВВС.
«Після моєї кар’єри в прокуратурі мене занесло до Чорнобиля, а після Чорнобиля — до СБУ. По життю був знайомий з Бакановим. Він запропонував себе спробувати в СБУ», — каже Наумов, додавши, що він пройшов «ретельний і довгий відбір».
Він також запевняє, що всі звинувачення на його адресу — наслідки кампанії з дискредитації.
«Так вийшло, що замовників могло бути достатньо. Все це пов’язано з тим, що в момент моєї роботи в управлінні внутрішньої безпеки дуже багато співробітників, які десь засвітилися у якихось скандалах, вони залишали лави служби.
І багато хто з них опинявся в Офісі президента на високих посадах або в статусі радників. Багато хто з них опинявся в ДБР, в інших органах. Сформувалась велика армія ворогів, яка займалась дискредитацією. Але основний замовник з дискредитації — це Офіс президента, якому треба було будь-якою ціною змістити Баканова», — зазначає Наумов.
Він також детально описує робочу зустріч із президентом Володимиром Зеленським.
«Із Зеленським я не був особисто знайомий. Були хіба робочі зустрічі. І, до речі, на одній із зустрічей був цікавий момент. Я думаю, це був серпень 2019 року, коли він приїжджав до служби, заслухав усіх керівників департаментів щодо їхніх напрацювань і перспектив. І заслухав в тому числі мене. І в момент, коли я почав йому доповідати свої матеріали та напрацювання, він сказав: «Вогонь!». Я кажу: «Володимире Олександровичу, ви розумієте, що якщо я зараз почну бігти по цих матеріалах, то почнуть бігти по мені?», — каже Наумов.
«Не бійся. Я захищу», — так, за словами Наумова, відповів йому Зеленський.
«З Єрмаком я був знайомий ще задовго до роботи в СБУ. І хочу окремо підкреслити, що це знайомство мені в жодному разі не допомагало, а навпаки шкодило. Він був сконцентрований на перепідпорядкуванні Служби від президента на офіс шляхом зняття тодішнього керівника Баканова. Запускалися в хід у тому числі дискредитація щодо мене, всередині офісу кипіли ігри», — додає Наумов.
Він також дещо розповів про вплив з боку Олега Татарова.
«Його вплив був надто активним і він постійно розширював коло тих керівників, які раніше були йому непідконтрольні. У хід йшли і обіцянки медалей, і посад, і використовувалася різна мотивація. І коли вже керівники йому ставали прихильні — він ставив їм безпосередньо свої завдання, оминаючи субординацію. Так, його вплив розростався», — переконує Наумов.
«Мені надходили від нього рекомендації, як мені варто поводитися в деяких питаннях. А я завжди вказував на те, що в мене один керівник — якщо він доручить мені ці завдання, я їх виконуватиму. Я зі свого боку міг піти уточнити, чи є таке завдання згори. Як правило, отримував відповідь, що такого завдання немає, туди не лізь», — додає він.
Відповідаючи на запитання, хто є замовником кампанії з дискредитації Наумова, він відповів: «У моїй ситуації вийшло так, що замовників і ворогів достатня кількість, але глобально всі зв’язки ведуть до двох людей — Татарова (Олег Татаров — заступник керівника ОП) та Смирнова (Андрій Смирнов — заступник керівника ОП). Кінцеві бенефіціари моєї історії — це вони».
На його думку, у Смирнова була своя мотивація, оскільки він мав амбіції щодо СБУ.
Наумов зазначив, що не знав про повномасштабне вторгнення РФ заздалегідь, а його виїзд за кордон за день до вторгнення «не пов’язаний з цим ніяк».
«З початку січня 2022 року моя сім’я жила в Німеччині, в першу чергу, з міркувань безпеки. Взагалі сім’я мала переїхати раніше. Але оскільки у мене дитина народилася 21 листопада (2021 року), то через це від’їзд відклали. Я планував, щоб сім’я поїхала ще раніше, щоб вони не перебували під тиском, під яким перебував я. Я ухвалив рішення вивезти родину. Я вирішив, що сім’я їде. Я не виїжджаю. Я планував залишатись в Україні. Через те, що моя сім’я виїхала, я просто їхав її провідати. Мій виїзд був у ніч з 22 на 23 лютого через КПП «Ужгород» о пів на першу ночі. Тобто це не кілька годин до початку повномасштабної війни, а трохи більше доби», — пояснив ексгенерал СБУ.
За його словами, це збіг. Він планував повернутися в Україну після того як відвезе речі для родини.
«Максимум для себе я ставив 10 днів. … Почалася війна і мені треба було вже займатися іншими питаннями – питаннями забезпечення сім’ї для більш тривалого перебування за кордоном. На той момент я розумів, що почалася війна і ця історія надовго. Мені треба було визначатися, де далі буде жити моя сім’я. І в цей момент вже почала розкручуватись історія з держзрадою та іншим…», — сказав Наумов.