Дві епохи: економічного зростання та виживання

58

21 квітня 2019 та 21 квітня 2020 — це дві різні країни. Дві відірвані одне від одного епохи: економічного зростання та виживання.

З весни 2015-го року, Україна мала 4 роки стрімкого підвищення рівня доходів громадян. Причому як у гривневому, так і валютному вимірі:
1) мінімальні заробітні плати з 2015 до 2019 року були збільшені майже у 3,5 рази.
2) Більш як у півтора раза зросли за цей час також і доходи працівників бюджетної сфери: в освіті — із €161 до €253, в охороні здоров’я — із €148 до €226
3) З червня 2015-го по червень 2019-го середня заробітна платня в освіті зросла у 2,7 рази.
4) Зростання ВВП з 2016 року до 3.5%.
5) Кошти на Єдиному казначейському рахунку станом на 1.05.2019 — 36 850,3 (млн.грн).

У 2020 році кошти в Казначействі зменшились майже в 4 рази! 1.04.2020 — 10 516,7 млн грн.
Падіння ВВП до 3.7% у 2020 році та 7.7% згідно з прогнозами МВФ.
 Спад промислового виробництва до відповідного періоду попереднього року склав у вересні 1,1%, у жовтні уже 5%, а у листопаді-грудні сягнув 7,5-7,7%. З початку 2020 року промисловість продовжила падіння: на 5,1% у січні (а у низці регіонів у різних частинах країни сягнуло 10-15% та навіть 26%)
 За даними Рахункової палати невиконання плану доходів державного бюджету у 2019 році майже на 38 млрд грн – найбільше з 2015 року.
 Індекс економічної спроможності населення України в грудні 2019 року був на найнижчому показнику починаючи із серпня 2019-го року, коли було сформувано монобільшість «Слуги народу» у парламенті.
 Замість обіцяного підвищення заробітних плат до 4 тис доларів учителям відмовилися виконувати навіть ухвалену у липні 2019 року постанову №822 про підвищення заробітних плат учителям на 20-70%. Натомість бюджет на 2020 рік передбачає підвищення заробітної платні вчителям лише на 9,5% — фактично на рівні інфляції.
 • Заборгованість з виплати заробітної платні в лютому 2020 року досягнула 3 млрд 34 млн грн і на 16,1% або 420 млн перевищила показник лютого 2019-го року. Причому заборгованість зростає за рахунок економічно-активних підприємств, де вона за рік зросла на 465 млн грн – з 1,44 до 1,9 млрд грн.

Це лише вершина айсбергу!
Економічна ситуація в державі близька до дефолту та повної стагнації.

365 днів Зеленського обернулися для країни катастрофічною кризою, яка роз‘їдає країну з кожним днем все більше і більше.

Висновки з 21 квітня 2019 очевидні. Країна в крутому піке практично в усіх сферах.

Андрій Смолій

Раніше в тренді було «П’ятирічку за три роки»… А тепер…

Рік за 11 місяців

Володимир Зеленський працює преЗЕдентом лише 11 місяців, тому певний часовий лаг ще має…

Але за головними напрямами підсумки можна підвести вже сьогодні:

— Війна на Донбасі — триває, кількість загиблих та поранених українських військовослужбовцях виросла, порівняно з попереднім роком, відведення сил на трьох ділянках не стало панацеєю.

— Обмін полоненими — кожен з трьох обмінів був мутним. У вересні 2019 року дозволили включити до обміну наших моряків, яких мали звільнити за рішення Гаазького трибуналу з морського права, у квітні 2020 року в Україну з ОРДЛО забрали кількох кримінальних злочинців

— Переговори у Мінську — офіційна згода на формулу Штайнмаєра та танці Єрмака — Козака навколо консультативної ради при ТКГ за рецептом Кремля, проти якої виступили Франція та Німеччини

— Боротьба з корупцією — помітні успіхи відсутні, директор НАБУ Артем Ситник попри протокол про корупцію і надалі очолює відомство. Скандал з братами Єрмаками намагаються спустити на гальмах.

— Обороноздатність — досі не профінансовано Державне оборонне замовлення, проблеми з харчуванням ЗСУ.

— Державне управління — уряд Гончарука розтринькав економічне зростання, продемонстрував відсутність стратегії розвитку економіки, новий прем’єр почав з заяви про доцільність постачання води до Криму. Урядовці не обходяться без мантри «за дорученням президента». Міністри фінансів та охорони здоров’я в умовах пандемії працювали на посадах менше місяця.

— Пандемія коронавірусу примусила Зеленського звернутися по допомогу до великого бізнесу, які його представники отримають преференції — скоро побачимо.

— Деолігархізація — ні,не чули

— Судова реформа — значною мірою забракована Конституційним Судом

— Професіонали у владі — Олександр Данилюк, Андрій Богдан, Руслан Рябошапка, які мали досвід державної служби, у ЗеКоманді не затрималися. З різних причин. «Тимчасовий» міністр внутрішніх справ Арсен Аваков надійно закріпився у владі, його стаж роботи в уряді більший за сукупний стаж інших членів Кабміну.

— СБУ очолює кум президента Іван Баканов, якому довелося присвоїти звання лейтенанта

— Економіка України розпочала падіння у січні 2020, ще ДО початку пандемії коронавірусу, на жаль, розміри падіння цього року будуть значними, думаю, більше за 8%, про які заявив МВФ

— «Справа Антоненка — Кузьменко — Дугарь» «освячена» Зеленським, Аваковим та Рябошапкою, вони за гратами під час слідства, Тетяна Чорновол отримала цілодобовий домашній арешт.

— Фракція «Слуга Народу» має більшість у всіх профільних комітетах Верховної Ради, але все частіше гальмує. Показовий приклад: закон про створення ринку земель сільськогосподарського призначення — одна з небагатьох обіцянок Зеленського — не був би ухвалений без «Європейської Солідарності» та «Голосу»

— Зниження тарифів на послуги ЖКГ — імітація та погана комунікація

— Відносини з Росією — позиція офіційного Києва «Чєго ізволітє», без реакції на нахабні випади Кремля. Пророійські сили в Україні почуваються впевнено. НЕЙМОВІРНО мутний вояж до Оману.

— Відносини зі США — скандал через розмову Трампа з Зеленським діючий президент США переживав процедуру імпічменту, що двосторонні відносини не озонує

— Відносини з ЄС та НАТО — впевнений, лише закріплення курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію в Конституції України на початку 2019 року не дозволило владі забути про ці напрями зовнішньої політики

— Комунікація з суспільством — 12-годинний марафон з журналістами як щеплення від незручних питань та відеоплацебо Зеленського під час пандемії. Юлія Мендель продукує скандали.

— Дії під час пандемії коронавірусу — присвоєння преЗЕдентом заслуг у постачанні захисних масок та костюмів, створення штабу з боротьби з коронавірусом в ОПУ, бо Зеленський хотів все контролювати, вже згадана вище мобілізація великого бізнесу, яка нагадує феодалізацію.

В сухому залишку: ми отримали аматорсько-президентську республіку з ухилом у коронавірусну монархію. Мені легше — за це я не голосував і буду боротися проти доступними мені методами. А Ви?

Євген Магда

Поделиться:
Загрузка...