Бути рабами росіян

9 812

Інтерв’ю Володимира Путіна австрійському телеканалу ORF продемонструвало, що і за чотири роки після нападу Росії на Україну і окупації Криму і Донбасу російський правитель не збирається відмовлятися від своїх підходів по відношенню до України

Путін повторює те, що говорив на самому початку української кризи. Я б навіть сказав — те, чого російські шовіністи завжди вимагали від Києва.

Якщо Україна хоче вижити, якщо її громадяни хочуть припинення війни, вони повинні погодитися з перетворенням країни на російський сателіт. З тим, щоб зовнішня — та й внутрішня політика країни — контролювалася Кремлем.

Саме про це говорить Путін, коли нагадує про «федералізацію» України. Для нього федералізація — це можливість впливу на українську владу через регіони Сходу, на можливість блокування будь-яких рішень, які не подобаються Москві, за допомогою місцевої влади цих регіонів.

У розумінні Кремля східні регіони України повинні стати вічними агентами російського впливу, які не допустять перетворення нашої країни в самостійний суб’єкт політики, міцно «прив’яжуть» її до російського сусіда, закріплять колоніальний статус під загрозою війни і розпаду держави.

І так, звичайно, така держава повинна залишатися російськомовною — щоб перебувати під впливом брехливої ​​кремлівської пропаганди і імперського цивілізаційного простору. Вона повинна займати нейтральну позицію, не вступати до НАТО — щоб їй ніхто ніколи не міг допомогти і вона залишалася б безпорадною перед своїм російським «господарем». І вона повинна визнати відторгнення Криму — тому що так хочеться Путіну і його підданим.

Крим Україні не віддадуть — і тому, що згвалтований за сторіччя російскої окупації півострів є частиною імперського міфу, і тому, що його відторгнення має залишитися попередженням для України — що буде з іншими її регіонами, якщо українці відмовляться бути рабами росіян.

Така політична програма Путіна. Така — якщо подивитися ширше — політична програма російського суспільства. Іншої програми немає, тому що вся цивілізаційна спроможність Росії сьогодні може бути доведена лише за допомогою сили і війни. Ніякої технологічної, культурної, наукової ініціативи — навіть Кримський міст будується за допомогою вкрадених технологій, а талановитих режисерів перетворюють на кримінальних злочинців. Як довести самим собі, що є ще щось, крім нафти?

Тому у нас з вами не має бути ілюзій. Україна має або чинити опір і бути в стані перманентного конфлікту із сусідньою країною — або скласти зброю, погодитися на роль сателіта, стати керованою з Кремля російськомовною федерацією. Бути країною вільних людей або країною рабів Кремля. Іншого вибору у українського народу немає і в найближчі десятиліття не буде.

Віталій Портников

Поделиться:
Загрузка...