Артилеристи 55 окремої артбригади тренуються знищувати окупантів

154

Стріляє 152-міліметровий Гіацинт. Його снаряд вражає цілі на відстані до 28 кілометрів. Точність і злагодженість виконання завдань відпрацьовують підлеглі командира гармати Владислава Бондаренка.

Той розповідає: «Для однієї людини це дуже важко, а от коли є повний розрахунок, як на даний момент, який складається з командира, навідника, водія і номерів розрахунків – набагато легше і все швидше робиться».

Один із головних показників злагодженої роботи – швидкість. Приведення 10-тонної гармати до бою за нормативами – не більше 3-х хвилин. Час на навчаннях суворо контролюють.

«Секундоміри на спостережних пунктах, секундоміри тут, у вогневих посередників. Зараз війна рухома і від того, наскільки швидко займається-уражається супротивник, – залежить життя цих бійців», – наголошує військовослужбовець 55-ї артбригади Роман Бесараб.

Застосування великокаліберної зброї на фронті заборонене Мінськими угодами – вона відведена від лінії зіткнення. Але воякам не можна втрачати досвід. «Артилерія – це насамперед колективна зброя. Тут важливі індивідуальні навички кожного військовослужбовця, але на перший план стає згуртованість колективу», – підкреслює командир артбригади Сергій Брусов.

Бригадні артилерійські навчання тривають понад місяць. Нині бійці вже на фініші – відпрацьовують дрібниці. Підсумком навчань стане виправлення помилок, від яких у бою залежить життя.

Наталя Світлова

 

Поделиться:
Загрузка...