Апокаліпсис в Чорнобильській зоні ВИДЕО

134

«…это к тому…что нам киевлянам ещё с недели так три…дышать химией?…»

Це один із коментарів до фотографій апокаліпсису із Чорнобильської зони.
Але, боюсь, у мене погані новини не тільки для киян, але і для усіх українців.

Горить радіоактивний рудий ліс. Горять села, у тому числі будинки самоселів. Горять заповідні лісництва, на які ми покладали такі надії і які нас так радували останнім часом. Там лосі з’явилися, там зубрів бачили, там вся червона книга українського Полісся відновилася, сформувався осередок дикої незайманої екосистеми. Нічого подібного уже немає ні у Європі, ні в Україні.

Сьогодні пішли повідомлення, що вогонь не локалізували, і пожежа перекинулася через залізницю. Горить передмістя Прип’яті.

У мережі з’явилися фотографії українських пожежників та рятувальників, які сплять прямо на землі. При цьому повідомлення з офіційних джерел дуже скупі; якщо читати релізи Держагенства з управління зоною відчуження, складається враження, що вони вже тиждень гасять «тління лісової підстилки окремими осередками».
Ну тліє собі і тліє, подумаєш. Тлін до тліну, всі там будемо.

Але тут така ситуація. Нам повідомили, що винуватця пожеж затримали, і ним виявився 27-річний житель села Рогівка, який 4 квітня задля розваги підпалив сміття і траву у трьох місцях, звідти і пішло займання.

Ця версія категорично не збігається з тим, що озвучують екологи та місцеві жителі. Тому що загорілося одночасно щонайменше у десяти точках. І вогнища займання розташовані у непрохідних хащах, у диких і заповідних місяцях, куди неможливо заїхати машиною. Опосередковано це підтверджується даними МНС про те, що пожежу дуже складно локалізувати через відсутність доступу для техніки до місць займання.

Давайте називати речі своїми іменами. Ми маємо справу зі спланованою диверсією. Це вже не вперше Україна стикається з піро-тероризмом. Якщо пам’ятаєте, минулого року у Зоні також фіксували аномальну кількість пожеж. Очевидно, цього року технологію вже відкатали.

Чорнобильська зона відчуження – ахіллесова п’ята Києва. Це міна уповільненої дії, закладена під столицею. Поки що радіоактивний фон у області залишається стабільним – знову ж таки, за офіційними повідомленнями. Але, наприклад, німецьке видання Taz виходить із промовистим заголовком «Cäsium-137 auf dem Weg nach Kiew» (Цезій-137 у повітряних масах, що рухаються на Київ).

Режим Зеленського виділив 10 млн. гривень на допомогу Албанії, де півроку тому відбувся землетрус. Режим Зеленського не виділяє 10 млн. гривень на гасіння пожеж у Чорнобильській зоні та на посилення охорони периметру Зони. Режим Зеленського не вміє читати карту, і йому здається, що Албанія ближча до Васильківського району, ніж Чорнобиль. Або, як варіант, режим Зеленського плювати хотів на Київщину, маючи достатню кількість елітної нерухомості за кордоном і у Криму. Все не згорить.

Тамара Горіха Зерня

У нас є президент чи прем‘єр-міністр?

10 днів палає Чорнобильська зона. 10 днів люди кричать про допомогу. 10 днів вогонь підбирався до Прип‘яті. У відповідь — тиша.

Пане Зеленський, де ваші ролики, укази, звернення?
Пане Шмигаль, де ваші розпорядження? Де офіційні заяви уряду, засідання, термінові наради?
Хіба це не важливо? Хіба це менш загрозливо для здоров‘я українців?

Ви відправляєте допомогу Албанії, коли весь свій вже знає про катастрофічну ситуацію в Чорнобильській зоні! Де ваша реакція на проблеми у нашій країні?

Андрій Смолій

Поделиться:
Загрузка...