Президент присвоїв кораблю «Кіровоград» ім»я Юрія Олефіренка

145

 Президент України Петро Порошенко присвоїв ім’я Юрія Олефіренка середньому десантному кораблю «Кіровоград» 5 бригади надводних кораблів Південної військово-морської бази Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Про це Глава держави повідомив на урочистостях з нагоди Дня ВМС у Одесі.

У відповідному Указі Президента зазначається, що рішення про присвоєння кораблю імені капітана І рангу Юрія Олефіренка було ухвалене зважаючи на його особливі заслуги перед Батьківщиною та зразкове виконання навчально — бойових завдань екіпажем корабля.

«Незламний бойовий дух, мужність і професіоналізм флотського спецназу, морських піхотинців, виявлені під час оборони Донбасу, є прикладом виняткової військової звитяги і честі. Захищаючи Донбас та його морську перлину — Маріуполь, військові моряки вписали чимало героїчних сторінок у літопис Української держави», — наголосив Петро Порошенко під час виступу, висловивши тверде переконання, що загиблий герой — командир морського центру спеціального призначення Юрій Олефіренко достойний вшанування і того, щоб його ім’я з’явиться на борту бойового десантного корабля.

СДК "Кіровоград" в день ВМСУ отримав нову назву "Юрій Олефіренко" на честь капітана 1-го рангу, командира 73 ЦМСО, який загинув 16 січня 2015 року в районі с.Гранітне, закривши трьох своїх бійців від вибуху міни.
Нагороджений посмертно орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Указ Президента України № 290/2016

«Про присвоєння імені Юрія Олефіренка середньому десантному кораблю „Кіровоград“ 5 бригади надводних кораблів Південної військово-морської бази Військово-Морських Сил Збройних Сил України»

Президент на борту бронекатера типа "Гюрза-М"

vk.com/vssm

Поделиться:
Загрузка...