Путін програв битву за Україну, — The Washington Post

20

Американське видання The Washington Post опублікувало на своїх сторінках статтю, присвячену аналізу останніх подій в Україні.

Американське видання The Washington Post пише, що спроба встановити в Україні диктатуру за російським зразком повністю провалилася.
На думку автора статті, в Україні перемогли захисники демократії, а Путін не зміг купити суверенітет України.
У середині січня Віктор Янукович в терміновому порядку провів через парламент серію законопроектів, спрямованих на придушення протестів у країні та скопійованих з російського законодавства. Президент Росії Володимир Путін, йдеться у статті, використав таку тактику, щоб придушити демонстрації у Москві у 2012 році.
"Але в Україні такі заходи лише ще більше посилили протестний рух, який перекинувся на регіони", — пише The Washington Post.
Віктор Янукович був змушений підписати скасування законів і амністію для учасників протестів. Це сталося відразу після того, як прем’єр-міністр України Микола Азаров пішов у відставку.
Після цього з’явилася інформація, що президент взяв лікарняний через гостре респіраторне захворювання. Чи дійсно президент України захворів, або це черговий дипломатичний хід з боку Януковича — поки залишається незрозумілим.
Як зазначає видання, Янукович перебуває під серйозним тиском не тільки з боку опозиції, але й з боку Путіна, який, з огляду на останні події, вирішив відтермінувати черговий транш кредиту Україні.
Державний секретар США Джон Керрі заявив, що майбутнє України не повинно бути заручником у протистоянні між Росією і США. Керрі також закликав Януковича та опозицію піти на поступки один одному і дійти згоди.
"Янукович вже ухвалив низку заходів для того, щоб перевага на наступних президентських виборах була на його боці. Йому необхідно піти на ще більші поступки, а лідерам опозиції потрібно переконати своїх прихильників, зокрема, радикально налаштованих протестувальників, що не можна скидати Януковича недемократичними методами" , — заявив держсекретар США.
На думку видання The Washington Post, дуже важливою є і позиція Європи. Можливо, Янукович захоче піти на серйозні поступки, але тоді стає очевидним, що Путін не допомагатиме Україні, і у гру повинен вступити ЄС.
Видання доходить висновку, що Європа повинна буде надати фінансову допомогу Україні в обмін на домовленості з МВФ та гарантії чесних і демократичних виборів.
"Українці відмовилися продавати незалежність країни і свої свободи Путіну. Тепер першочергове завдання Заходу — донести до українських політичних лідерів, що Україна може розвиватися демократичним шляхом" , — резюмує The Washington Post.

 

Поделиться:
Загрузка...