Чудо под Ивано-Франковском: На срезе бука обнаружили крест и число 48

21

Хрест під номером 48. Незвичайне явище в селі Кліщівна на Івано-Франківщині. Лісники, спилявши бук, побачили на двох половинках дерева зображення у формі хреста і число — 48.

Ця історія швидко облетіла село. Подивитися на диво приїжджають паломники і ламають голову — добрий це знак чи поганий?

— Я робив підпил, потім ззаді валив бензопилою. Гойдалося, нахилилося, колеться, відлітає в сторону. А цей кусок триметровий залишається на пні.

Лісоруб Іван згадує: під час санітарної чистки лісу столітній прогнилий бук нічим не вирізнявся. Але те, що побачили чоловіки на зрізі бука, вразило навіть досвідчених робітників.

Ольга Вихованська, кореспондент:

— На світлій деревині — чітке зображення темного хреста. Під ним цифра 48. Те, що це диво, люди навіть не сумніваються.

Кусок поліна тепер у місцевому храмі. Після недільної служби люди вкотре переповідають історію про диво і висувають версії щодо значення числа 48.

Марія Павлюк, вітрянка:

— Думаю, що знак є добрий, тому шо в нас багато сект є в Україні і вони відкидають Хрест як спасіння нашого.

А ось старожили впевнені: під таємничим деревом поховані воїни УПА. Тоді в селі їх було дуже багато, згадує Петро Рошкевич.

Петро Рошкевич, житель села Кліщівна:

— Там були бої, ну і появився хрест. Як його різали, то ті бензопили поглохли.

І хоча шматок дерева з першого дня розмістили в самому центрі храму, особливого культу з нього священнослужителі робити не поспішають.

о.Тарас Федоренко, настоятель Церкви святого Миколая в селі Кліщівна:

— Чисто по-людськи ми не можемо його ні спалити, ні викинути. Тому взяли за потрібне, щоб його зберегти до того часу, поки не буде обстеження.

Висновок має зробити спеціальна церковна комісія. Таке розпізнання може тривати місяці, а іноді — й роки. Хай там як, а переконувати парафіян, що це не чудо, священики не будуть. Головне, кажуть, що люди вірять, а віра, як відомо, творить чудеса.

Ольга Вихованська, Зіновій Афтанас

Поделиться:
Загрузка...