• Главная
  • Политика
  • Украина
  • Мир
  • Экономика
  • Мир о нас
  • Мнение
  • Боевые действия
  • ВПК
Facebook Twitter Instagram
Trending
  • Зеленський про детонацію на Київщині
  • Як ОЗУ Династія дозволяє ворогу одночасно утилізувати зброю і населення
  • Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 29.08.26
  • Оце і є паралельна реальність
  • Про інтерв’ю Буданова Наталії Мосейчук
  • Майже 40 годин Київ і область живуть у режимі безперервної атаки
  • Детонація після удару РФ у Бучанському районі: вже 37 загиблих, понад 40 поранених
  • Ще одна медійна бульбашка лопнула
Republic.com.ua
  • Главная
  • Политика
      Featured
      21.08.20260

      «Форест Гамп». «Він білий ходить після публікації плівок»

      Recent
      29.08.2026

      Зеленський про детонацію на Київщині

      29.08.2026

      Про інтерв’ю Буданова Наталії Мосейчук

      29.08.2026

      Майже 40 годин Київ і область живуть у режимі безперервної атаки

    1. Украина
        Featured
        15.07.20260

        Мадяр взявся за російські танкери у Чорному морі ВІДЕО

        Recent
        29.08.2026

        Як ОЗУ Династія дозволяє ворогу одночасно утилізувати зброю і населення

        29.08.2026

        Детонація після удару РФ у Бучанському районі: вже 37 загиблих, понад 40 поранених

        28.08.2026

        Обіцяна ЗЕленським важка зима почалася

      1. Мир
          Featured
          05.04.20260

          США знищили два власні літаки та гелікоптер, які застрягли в Ірані після порятунку пілота

          Recent
          28.08.2026

          Міндіча Ізраїль не видає Україні

          18.08.2026

          Криворізька дипломатія: Україну не запросили на найбільший військовий парад в історії Польщі

          18.08.2026

          Рівень схвалення Трампа впав до смітникових 33%

        1. Экономика
        2. Мир о нас
        3. Мнение
        4. Боевые действия
            Featured
            01.06.20250

            Унікальна спецоперація — уражено понад 40 літаків ворога ВІДЕО

            Recent
            29.08.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 29.08.26

            28.08.2026

            21 енерговузол і Луганська ТЕС за три доби 26-28 серпня відпрацьовані Птахами СБС

            28.08.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 28.08.26

          1. ВПК
              Featured
              28.08.20260

              Елементи корпусу Фламінго кріпляться «дверними петлями з Епіцентру»

              Recent
              28.08.2026

              Елементи корпусу Фламінго кріпляться «дверними петлями з Епіцентру»

              23.08.2026

              Fire Point будує в Данії завод

              17.08.2026

              Freyja. FirePoint. Сила Штілермана

            Republic.com.ua
            You are at:Home»Экономика»Укрексімбанк відкрив деталі кредиту, через який напали на журналістів «Схем»

            Укрексімбанк відкрив деталі кредиту, через який напали на журналістів «Схем»

            0
            By Юрий on 07.10.2021 Экономика

            Напад на журналістів «Схем» в кабінеті голови правління Укрексімбанку був пов’язаний з питанням про кредит, виданий новому власнику ТРЦ Sky Mall в Києві.

            «Під час інтерв’ю 4 жовтня журналісти програми «Схеми» виявили зацікавленість щодо видачі Укрексімбанком кредиту особі, яка, на думку журналістів, могла бути пов’язана з фінансуванням протиправної та антидержавної діяльності на тимчасово окупованих територіях на сході України», — сказала голова наглядової ради Оляна Гордієнко під час пресконференції в «Інтерфаксі-Україна».

            Новий т.в.о керівника банку Сергій Єрмаков після цього відкрив деталі кредиту.

            «На момент видачі кредиту позичальник пан Брюховецький пройшов належну процедуру перевірки KYC (know yor customer), в рамках якої банк не виявив інформацію, яка свідчила б про наявність кримінальних справ і виробництв у зв’язку з фактом володінь частками в компанії, зареєстрованими в тому числі на непідконтрольних територіях», — повідомив він.

            Для роз’яснень банк отримав згоду клієнта на розкриття інформації, яка може становити банківську таємницю, додав Єрмаков.

            За даними банку, в рамках перевірки позичальника було виявлено, що Брюховецький володіє корпоративними правами трьох компаній, зареєстрованими на непідконтрольній Україні території: ТОВ «Горспецліфт» (50%, Горлівка), ТОВ «Дікон» (24%, Бахмут), ТОВ «Спецреммаш «(16,6%, Горлівка). Він також володів 45% ТОВ «Східний Донбас» (Горлівка), що припинило діяльність в 2011 році.

            У квітні 2021 року Укексімбанк надав кредит в розмірі $60 млн компаніям ТОВ «Оптова мережа 2011» та ТОВ «Славіан», бенефіціаром яких виступає Брюховецький. Кредит було видано для придбання корпоративних прав та завершення угоди з купівлі ТРЦ Sky Mall в Києві. Загальна сума реалізації покупки становить $80 млн.

            Так, $39 млн кредиту направлено на рефінансування кредитних зобов’язань «Оптова мережа 2011» в двох українських і одному європейському банку. Ще $21 млн спрямовані на завершення угоди придбання ТРЦ Sky Mall. Крім того, Брюховецький вніс $20 млн за рахунок власних коштів і коштів пов’язаної компанії — ТОВ «Скай Фінанс».

            «На вимогу банку позичальник надав висновки професійних юристів, в тому числі британського, зареєстрованого в Solicitors Regulation Authority, про врегулювання корпоративного конфлікту та судових позовів (…) Наявність арбітражного рішення в справі естонського бізнесмена Тедера Хіллара не ставила під загрозу право власності позичальників на ТРЦ Sky Mall», — зазначив Єрмаков.

            За його словами, в заставі за кредитом знаходиться весь комплекс споруд і приміщення паркінгу ТРЦ Sky Mall. Крім того, банк отримав поруку Брюховецького.

            Єрмаков також підкреслив, що рух грошових коштів за кредитами здійснювалося виключно між рахунками позичальників в Укрексімбанку та інших українських банків.

            Нагадаємо, 5 жовтня «Радіо Свобода» заявило, що на знімальну групу програми «Схеми», яка брала інтерв’ю у Мецгера, було скоєно напад. Банкіру нібито не сподобалися питання журналіста Кирила Овсяного і він наказав охороні забрати камери та «дістати із них касети».

            Співробітники банку видалили зняте відео, але його вдалося відновити.

            Поліція Києва відкрила кримінальну справу за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

            Пресслужба Укрексімбанку спробувала перекласти відповідальність за конфлікт на журналістів «Радіо Свобода», звинувативши їх у спробі заволодіння банківською таємницею. Проте наступного дня Мецгера було відсторонено від посади на час внутрішньої перевірки, а пізніше йому вручили підозру в кримінальній справі.

            Євген Мецгер очолив Укрексімбанк у березні 2020 року. Він є уродженцем Кривого Рогу, а його дружина Юлія Мецгер у липні 2019 року увійшла до складу наглядової ради ПриватБанку за квотою президента Володимира Зеленського. Вона подруга Олени Кравець зі студії «95-й квартал».

            Андрій Водяний
            А вот и расследование Схем, из-за которого глава правления Евгений Мецгер напал на журналистов во время интервью: https://www.youtube.com/watch?v=vSJ4NLg9IGw
            Информация требует изучения, но что понятно сразу из расследования? Укрэксимбанк принял совсем не обычное решение — на огромную сумму в 60 миллионов долларов выдан кредит на покупку торгового центра Скаймолл, по которому многие годы идет судебная тяжба в Украине и за рубежом.
            Укрэксимбанк — один из главных источников финансирования проектов президента Зеленского, руководство банка — друзья президентской семьи.
            Учитывая, что банк в 2020- году понес чистый убыток в 5,6 миллиарда гривен, выдать кредит на 1,5 миллиарда при таких обстоятельствах — нужна серьезная политическая поддержка.
            И как ни странно, новым обладателем торгового центра является некий абсолютно непубличный бизнесмен из Горловки Сергей Брюховецкий, которому Укрэксимбак решил выдать кредит. Этот Брюховецкий известен только тем, что у него есть фирмы, которые работают на оккупированных территоиях, и тем, что он родственник жены народного депутата пророссийской партии ОПЗЖ Федора Христенко. И вряд ли такую большую сделку в глубоко убыточном госбанке мало кому известный Брюховецкий мог пролоббировать без своего родственника Христенко.
            Думаю, в ближайшее время мы узнаем много нового по этой ситуации.
            Юрій Бутусов
            ЕвгенийМецгер Укрэксимбанк
            Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
            Юрий

              Related Posts

              РФ знищила близько 90% складів торговельних мереж України

              Андрій Пишний зміг перетворити нашу банківську систему на організовану злочинну групу

              Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 09.08.2026

              Comments are closed.

              Последние новости
              • 29.08.2026
                19:28
                Зеленський про детонацію на Київщині
              • 29.08.2026
                16:04
                Як ОЗУ Династія дозволяє ворогу одночасно утилізувати зброю і населення
              • 29.08.2026
                16:01
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 29.08.26
              • 29.08.2026
                14:12
                Оце і є паралельна реальність
              • 29.08.2026
                12:59
                Про інтерв’ю Буданова Наталії Мосейчук
              • 29.08.2026
                12:41
                Майже 40 годин Київ і область живуть у режимі безперервної атаки
              • 29.08.2026
                12:01
                Детонація після удару РФ у Бучанському районі: вже 37 загиблих, понад 40 поранених
              • 29.08.2026
                11:53
                Ще одна медійна бульбашка лопнула
              • 28.08.2026
                22:42
                Обіцяна ЗЕленським важка зима почалася
              • 28.08.2026
                22:19
                Міндіча Ізраїль не видає Україні
              • 28.08.2026
                22:04
                РФ знищила близько 90% складів торговельних мереж України
              • 28.08.2026
                21:52
                21 енерговузол і Луганська ТЕС за три доби 26-28 серпня відпрацьовані Птахами СБС
              • 28.08.2026
                12:09
                Елементи корпусу Фламінго кріпляться «дверними петлями з Епіцентру»
              • 28.08.2026
                11:33
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 28.08.26
              • 28.08.2026
                11:17
                Чому Держава фінансує школи за принципом крові?
              • 28.08.2026
                11:05
                Ще одна країна відмовилася від участі в «Євробаченні-2027»
              • 28.08.2026
                10:54
                Час змінити цього зеленого мастодонта
              • 28.08.2026
                10:42
                РФ атакувала Київщину: є влучання
              • 27.08.2026
                23:51
                Коли вони працювали на Україну?
              • 27.08.2026
                18:06
                Уражено основний і запасний командні пункти росіян
              • Интересное видео
              • Фоторепортаж
              25.06.2026

              Мадяр: Очищення Криму від хробаків

              11.06.2026

              Оптоволокно: без шансів для ворога. Робота пілотів «Фенікса» ВІДЕО

              19.05.2026

              Мишоловка для російських мільйонерів ВІДЕО

              18.08.2026

              Зруйнований Куп’янськ у серпні 2026 року

              17.11.2025

              Костянтинівка, Донецька область, Україна ФОТО

              06.04.2024

              Щоб вийшов найнайвеличніший ракурс ФОТО

              Re:public
              • Контакты
              © 2026 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

              Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.