В Украине впервые созданы отечественные командно-штабные машины

499

Украинские вооружённые силы вскоре получит первую отечественную командно-штабную машину, – сообщил в интервью информационному агентству «Оборонно-промышленный курьер» генеральный директор ООО «Телекарт-Прибор» Алексей Козлов.

«Сегодня у нас с Минобороны есть перспективный проект по созданию командно-штабных машин. На мой взгляд, это прорыв – ничего подобного в независимой Украине ещё не делали. Мы уже прошли предварительные испытания. Три новых командно-штабных машины стоят на заводе, и ожидают государственных испытаний, которые запланированы на октябрь. Они изготовлены по техническому заданию, сформированному нынешней командой Генерального штаба», – сообщил собеседник агентства.

Командно-штабная машина (КШМ) — боевая машина на броневой, танковой или автомобильной базе, которая предназначена для обеспечения радиосвязи и управления в тактическом звене сухопутных войск.

P.S. ДП «Миколаївський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», відновив та модернізував чергову партію з декількох десятків модернізованих БРДМ-2 для Збройних Сил України.

Відновлені бронемашини отримали сучасні цифрові радіостанції виробництва однієї з країн НАТО, а також інше нове оснащення. Окрім того, модернізована БРДМ-2 має більш енергономічне розташування люків для десантування екіпажу, що спрощує експлуатацію техніки. Все це дозволяє українським військовим ефективніше застосовувати цю машину.

Під час робіт, фахівці заводу проводять цілий комплекс заходів із відновлення бронемашин, під час яких замінюються всі вузли та агрегати, які не відповідають визначеним технічним характеристикам, а також встановлюється нове обладнання. Після цього машини проходять всебічну перевірку всіх систем під час декількох етапів випробувань у присутності самих військових.

БРДМ-2 (броньована розвідувально-дозорна машина) знаходяться на озброєнні Збройних Сил України та призначені для ведення розвідки, супроводження конвоїв, а також слугують для розміщення спеціального озброєння. Ці машини мають підвищену прохідність, можуть плавати, а також оснащені 14,5-мм та 7,62 кулеметами.

ДП «Миколаївський бронетанковий завод»  також на постійній основі проводить планові ремонти та модернізацію іншої броньованої техніки для Збройних Сил України: БТР-70 з оснащенням дизельними двигунами та БТР-80. Окрім того, підприємство розробило ряд модифікацій бронемашин, наприклад, командну-штабну машину БТР-70Ді-02 «Світязь», яка була створена у рамках побудови Єдиної автоматизованої системи управління Збройними Силами України та знаходиться на озброєнні української армії. БТР-70Ді-02 «Світязь» обладнаний сучасними цифровими засобами зв‘язку та обробки інформації, забезпечуючи ефективне управління військами навіть в умовах потужної радіоелектронної протидії противника. На даний час веде власну розробку нової броньованої розвідувально-дозорної машини.

Варто зазначити, що тільки за перше півріччя 2017 року ДП «Миколаївський бронетанковий завод» підготував для українських захисників вже більше пів сотні відновлених, відремонтованих та модернізованих бойових машин.

ukroboronprom.com.ua

Поделиться:
Загрузка...