Українські танки зможуть протистояти російським засобам РЕБ

571

Модернізовані українські танки Т-64БВ будуть спроможні ефективно виконувати завдання навіть в умовах потужних перешкод для систем зв’язку.

Нові переваги на полі бою українські танки отримають завдяки турецьким системам, які будуть встановлюватися на модернізовану важку бронетехніку.

«Нині танкові радіостанції Р-123 радянського виробництва легко прослуховуються та придушуються системами РЕБ, які активно використовуються російським противником у зоні АТО на сході України. Проте з постачанням нових цифрових систем зв’язку ця перевага ворога буде нівельована», — так у Міноборони прокоментували заходи, пов’язані з оснащенням танків новими системи зв’язку.

УКХ-радіостанції від компанії Аselsan стали переможцями у порівняльних випробуваннях, які нещодавно завершилася у Збройних силах. Вони розроблені та виготовлені з урахуванням вимог та стандартів НАТО. За своїми технічними можливостями, а також за критерієм «ефективність-вартість», лінійка радіостанцій серії «9661» виявилася кращою як по дальності встановлення стійкого зв’язку, так і по спроможності працювати під впливом потужних засобів РЕБ.

Під час випробувань в Україні для придушення застосовувались нові французькі засоби РЕБ. Фахівці відзначили, що результат був той самий, що і в Сирії та Азербайджані, де проти турецьких радіостанцій застосовувалися російські засоби РЄБ – без зриву процесу управління військами. Під час випробувань в Україні турецька радіостанція потужністю у 50 вт забезпечила встановлення надійного зв’язку між об’єктами на найбільшу відстань у порівнянні з конкурентами.

Ще одна важлива перевага турецьких систем УКХ-зв’язку у тому, що вони без жодних доопрацювань забезпечують повну інтеграцію з радіозасобами Motorola, які широко застосовує особовий склад у Збройних силах та Національної гвардії. Також Аselsan врахував усі побажання, які висунула українська сторона, включно з готовністю організувати спільне виробництво та передачею окремих ключових технологій, якими жоден з інших закордонних розробників та постачальників ділитися з Україною не захотів.

Укладений з турецькою стороною контракт передбачає постачання устаткування та радіостанцій у кількості, достатній для оснащення одного тактичного з’єднання. До кінця року новими системами зв’язку від компанії Аselsan заплановано оснастити один танковий батальйон з модернізованими Т-64БМ. Також розроблено варіант модернізації танків Т-72 до версії Т-72АМТ, на які також буде вставлено нові радіостанції від компанії Аselsan. Зразки модернізованих танків з новим устаткуванням буде продемонстровано у Києві під час виставки нової техніки та озброєння на День незалежності України 24 серпня 2017 р.

Робота з адаптації технологічних та промислових рішень від турецької компанії Aselsan до потреб ЗС України здійснюється за участі української компанії Everest. Компанія Everest має двадцять п’ять років досвіду та експертизи у реалізації ІТ-проектів для вітчизняних та закордонних замовників як у цивільному комерційному секторі, так і у сфері національної безпеки і оборони.

Поделиться:
Загрузка...