Україна планує ставити польські 155-мм артилерійські установки «Krab» на базу танка «Оплот»

931

Україна зацікавлена у закупівлі польських 155-мм артилерійських установок «Krab», польську башту планують встановлювати на Українське шасі танку «Оплот».

Про це в інтерв’ю газеті Урядовий кур’єр повідомив командувач ракетних військ і артилерії Збройних сил України В’ячеслав Горбильов.

Він повідомив, що план розвитку артилерії у збройних силах полягає у поступовому переході на калібр 155-мм, який використовуються країнами НАТО.

«Ми не перший рік зацікавлено спостерігаємо за динамічним розвитком польської САУ калібру 155 мм Krab… Польські колеги пропонують нам Krab як кращий варіант заміни самоходок радянського зразка, не зважаючи на високу вартість такої платформи», – сказав командувач.

За словами В’ячеслав Горбильова, польська САУ має швидкий темп та високу дальність стрільби.

«Польські колеги пропонують нам Krab як найліпший варіант заміни самоходок радянського взірця, попри високу вартість такої платформи. На відміну від теперішніх українських САУ, він веде вогонь у режимі MRSI, тобто за 30 секунд виконує 5 пострілів. І швидше змінює позицію, щоб не втрапляти під ворожу відповідь. Krab вражає цілі осколково-фугасними снарядами на відстані до 30 км, а МСТА-С — максимум 25 км.»

Крім того, в даній САУ встановлена розроблена в Польщі система управління артилерійським вогнем. Але треба чітко уявляти призначення автоматичної системи управління вогнем. Ми хочемо бачити щось на кшталт того, що є в наших польських друзів.

P.S. 

Командувач ракетних військ і артилерії ЗС України генерал-майор В’ячеслав Горбильов: знову згадую Krab — у ньому працює система управління артвогнем TOPAZ теж польського виробництва. Кожен командний пункт обладнано комп’ютерним терміналом зі встановленим програмним забезпеченням, що дає змогу керувати артилерійським підрозділом у режимі реального часу без потреби віддавати усні команди по радіо. Існують варіації TOPAZ для гармат і гаубиць різного калібру. Система взаємодіє з аналогічними мережами на різному рівні управління. Навіть якщо комп’ютер командира вийде з ладу, розрахунки воюватимуть в автономному режимі. Тепер адаптуємо TOPAZ під наші умови.

Розпочинаємо і закупівлю систем управління вогнем артилерії (СУВА), що здатні координувати дії підрозділів, оптимально встановлювати цілі, ефективно управляти вогневою підтримкою, автоматично обробляти вхідні дані.

Ще один цікавий комплекс автоматизованого управління вогнем артилерійської батареї — ArtOS. Він значно скорочує час роботи артбатареї на етапі від виявлення цілі до відкриття вогню по ній, як і перебування на вогневій позиції. Комплекс має чотири термінали: командира, старшого офіцера батареї, командира гармати і навідника. ArtOS ми починали розробляти ще позаторік.

Окремо зупинюсь на індивідуальних планшетах підготовки даних. Планшет дав величезні можливості з компенсації кадрового голоду на початку війни, спростив підготовку фахівців, адже в РВіА на офіцерські посади йшли колишні льотчики, інженери, фінансисти. Треба було їх навчити цієї справи за три місяці.

Фішка планшета — набір унікальних балістичних програм, розроблених Ярославом Шерстюком, і правильні й чіткі електронні топографічні мапи. Але ми просто змушуємо не забувати і як працювати з механічними засобами й приладами управління артвогнем, бо електроніка може несподівано вийти з ладу. Я бачив, як людина губиться в таких випадках: тисне на всі кнопки, трясе, а апарат не працює! А час на виконання завдання поволі минає.

Поделиться:
Загрузка...