23 серпня низка ЗМІ повідомили про ДТП з участю автомобілів футбольного арбітра та депутата. А вже у суботу журналісти стали бити на сполох, що дані про ДТП видаляють із сайтів. Що відбувається навколо ДТП і хто там був крім депутата — дізнався Цензор.НЕТ.
***
23 серпня на сайті «Центр новин» з’явилось повідомлення, що автомобіль «Audi», яким керував народний депутат від «Слуги народу» Олександр Трухін, не дотримався безпечної дистанції та швидкості руху, зіткнувся з автомобілем Ford, в якому перебував голова комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі.
Там же було вказано, що водій та пасажири «Audi» були в стані алкогольного сп’яніння.
Сам факт ДТП з участю Лучі підтвердили в УАФ.
«3 серпня о 15.45 у Дарницькому районі м. Києва сталася ДТП, в якій постраждав автомобіль Ford, в котрому перебували голова Комітету арбітрів Української асоціації футболу Лучано Лучі, його помічник Роман Лишень та водій. Автомобіль стояв на перехресті, зупинившись на червоне світло світлофора. І в цей момент у нього врізався інший автомобіль», — сказано в повідомленні. Там вже вказано, що арбітру та водію зробили операції.
А ось підтвердження, що за кермом чи в автомобілі був депутат від «Слуги народу» Трухін, журналістам за тиждень знайти не вдалося.
Телефон нардепа то був вимкнений, то він не відповідав на дзвінки та смс.
Ось як описала свої пошуки інформації журналістка Радіо Свобода Власта Лазур.
«Сьогодні я взялася шукати підтвердження або спростування участі Трухіна в ДТП. Звернулася до фракції «Слуга народу» з низкою питань. У відповідь я очікувала будь-що, окрім поради звернутися до партії «Слуга народу». Це трохи дивно, бо ми — журналісти — знаємо, що у фракції та партії «Слуга народу» — пресофіс один і той самий. Але я таки виконала рекомендацію і написала голові партії Олександру Корнієнку. Він прочитав повідомлення, але не відповів. Потім я звернулася до міністра МВС — Дениса Монастирського — напряму та через помічника. Прочитали. Мовчать. Потім написала самому Олександру Трухіну. Прочитав. Мовчить», — зазначила журналістка.
Олександр Трухін, народний депуат від фракції «Слуга народу», заступник голови бюджетного комітету Верховної Ради
«Разом з тим журналіст Taras Seredych якимсь чином отримав у розпорядження ексклюзивне фото, на якому людина, сильно схожа на Трухіна, перебуває безпосередньо на місці ДТП», — зауважує Лазур.
Середич дійсно 25 серпня опублікував фото особи, дуже схожої на Трухіна, на місці ДТП. Біля нього стоїть також чоловік у червоній футболці, який є на інших фото з ДТП.
А ось 28 серпня вже стали відбуватись дивовижні речі, і новини про участь Трухіна в ДТП стали підчищати з сайтів. Журналісти склали цілий список. Серед них сайти Сегодня, Факти, УНІАН, Гордон, Обозреватель і навіть опозиційний Прямий.
Ольга Витак, редакторка сайту «Центр новин», опублікувала скріни трьох листів, в яких їй «делікатно» пропонують за гроші зняти новину.
Як і в ситуації Власти Лазур, ні Трухін, ні Корнієнко не відповіли на питання щодо ДТП та зачищання новин.
Джерела в МВС кажуть, що інформацію попросили зачистити і в базі. Так само навряд чи вдасться дістати відео з місця події.
Втім журналісту Цензор.НЕТ вдалось дістати довідку по автомобілю «Audi-A8», який потрапив у ДТП 23 серпня. Щоб не підставляти правоохоронців, які допомогли, не публікуватиму сам документ, але перекажу з нього факти.
Отож, ДТП сталось 23 серпня 2021 року приблизно о 15 годині 45 хвилин на Бориспільському шосе, на відстані приблизно одного кілометра до Харківської площі.
В ньому зіткнулись автомобіль «Audi-A8» (АЕ 1046 ОК) під керуванням водія Склеми В.В., який рухався зі сторони міста Бориспіль в напрямку міста Києва, із автомобілем «Ford-Kuga» (АА 6105 МР) під керуванням водія Мацько Р.Г., який рухався в попутному напрямку. А далі «Ford-Kuga» уже зіткнувся з автомобілем «Daewoo-Lanos» (АІ 3365 ВС) під керуванням Шовковишитного В.Ф.
Пасажирами «Ford-Kuga» вказані вже відомі Лучі та Лишень, які потрапили в лікарню. У «Daewoo-Lanos» їхали пасажирами дві особи на прізвище Молнер.
А ось у «Audi-A8» їхали Мухтаров Ф.А. та Трухін О.М.
Автомобіль «Audi-A8», д.н.з. АЕ 1046 ОК, належить СВК «Андріївський», що знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, Царичанський район, с. Цибульківка, вул. Шкільна, 1.
СВК «Андріївський» належить Готвянській Євгенії Іванівні. А до 2019 серед власників підприємства також значиться і батько нардепа Трухіна – Микола Олексійович. У Трухіна за декларацією сотні гектарів землі в Андріївці Хорольского району Полтавської області.
Ще один власник фірми і за сумісництвом чоловік Готвянської Фахраддін Мухтаров.
Так, ви правильно пам’ятаєте – саме такі ініціали у ще одного пасажира з ДТП.
Мухтаров – депутат облради та керівник осередку «Слуги народу» на Полтавщині. В раді попереднього скликання, як і Трухін, представляв БПП, а до того Партію регіонів.
До того, як Мухтаров очолив полтавський осередок «Слуг» ним керувала народна депутатка Ольга Савченко, яку місцеві ЗМІ називають лояльною до «За майбутнє». Потім були чутки, що осередок віддадуть Трухіну.
«Потрібно сказати, що фракція «Слуга народу» неоднорідна. Із самого початку повноважень на голову фракції претендував ще один ексдепутат від «БПП» Фахраддін Мухтаров, однак рішенням керівника партії «Слуга народу» Олександра Корнієнка головою фракції призначили депутата Олександра Смірнова. Наразі Мухтаров, заручившись підтримкою і Олега Синєгубова, і Олександра Біленького («Довіра»), претендує на керівництво фракцією«, — пише місцевий сайт Полтавщина.
Залишається водій – Склема В.В. Особа з такими ж ініціалами значилась як кандидат до облради Полтавщини за списком БПП у 2015 році (де були Трухін та Мухтаров). Він же значиться власником Біо Хорол та Богдан Агро. А ще в повідомленнях Хорольської райдержадміністрації Склема вказаний як помічник Мухтарова. На сторінці Склеми є фото 2019, де він підтримує Мухтарова як кандидата в депутати.
Так ось цей чоловік дуже схожий на того, що стоїть поряд з Трухіним на місці ДТП. А ось Мухтарова ніде не видно. І, можливо, це саме він лежить на асфальті без сорочки, і йому допомагають люди, так схожі на Склему та Трухіна.
«Чесно кажучи, я не дуже розумію, чому він не зізнається, якщо за кермом був не він», — говорить один з колег Трухіна.
ДТП з участю депутатів – річ для журналістів звична. Але це історії не просто про ДТП, а про те, що їх постійно намагаються приховати. За останні місяці депутати «Слуг» кілька разів потрапляли в новини про ДТП. Це траплялось із нардепом Брагарем та Юрченком. Кажуть, що спроби зафіксувати ДТП і дати цьому розголос стали одним з каталізаторів відставки Арсена Авакова з посади голови МВС.
Новий міністр Денис Монастирський у промові після свого призначення казав: «Головним моїм пріоритетом на посаді міністра буде безпека громадян, держави та збільшення рівня довіри суспільства до правоохоронних органів».
Навряд чи хтось віритиме міністру і його органу, якщо він з перших днів буде приховувати участь депутатів у ДТП.
І навряд чи у цій державі, одним з найбільших здобутків якої є свобода слова, буде поступ, якщо там новини будуть знімати за 200 доларів (насправді дорожче), щоб хтось не втратив права.
Так само президент легко стане диктатором, якщо постійно вимагатиме приховувати гріхи тих, хто на його спині проліз у парламент.
P.S.