Медведчук зібрався на війну

4 781

Вчорашня поява Віктора Медведчука у офісі Генерального прокурора України продемонструвала, що головний лобіст російських інтересів у нашій країні зовсім не збирається ховатися від правоохоронних органів і сприймає підозру у державній зраді, яку підписала Ірина Венедиктова, як виклик і політичний шанс

Допускаю, що у владі могли думати, що інформація про підозру змусить Медведчука негайно сховатися у Росії. Таким чином, буде продемонстровано, як команда Зеленського бореться із проросійськими силами і одночасно зникне сам «фактор Медведчука». Колишній глава адміністрації президента перетвориться просто на невдаху-емігранта, не першого і, думаю, не останнього в українській політичній історії.

Але для того, щоб так думати, потрібно не розуміти Медведчука і таких, як Медведчук. Проросійський політик живе у своїй власній реальності. Політична боротьба — його стихія. Можна ненавидіти Медведчука, але не можна не помічати цієї пристрасті до боротьби.

До того ж у Медведчука і вибору немає. Йому потрібна підтримка Кремля. А Володимир Путін любить саме таких. Колишній президент Вірменії Роберт Кочарян після початку судового переслідування теж нікуди не поїхав, переміщався з в’язниці додому і назад — і при цьому міг розраховувати на підтримку з Кремля. А якби Кочарян виїхав з Єревану, про нього забули б наступного дня і тільки іноді запрошували б на пропагандистські телеефіри. А, може, і не запрошували б. Януковича ж не кличуть.

Кажуть, що Зеленському є вигідною боротьба з Медведчуком. Медведчуку вона теж є вигідною. Завдяки тому, що з проросійських політиків б’ють саме по ньому — а не по Бойку, по Льовочкіну, по Вілкулу і так далі — саме Медведчук стає головною фігурою для всього проросійського електорату, а його конкуренти перетворюються на маргіналів. Тепер Медведчук може думати не тільки про висування на посаду президента. Він може думати про те, кого рекомендувати на посаду президента від проросійського табору — і з його рекомендацією погодяться у Кремлі і будуть змушені змиритися в самому таборі прихильників Кремля. Тобто Медведчук може займатися тим, чим він вже успішно займався на початку тисячоліття.

Боротьба Зеленського з Медведчуком є вигідною і для Путіна. Російський президент тепер може говорити про «політичні репресії» в Україні. І будь-які його нові агресивні дії проти нашої країни стануть не просто актами агресії, а й «сигналами» Зеленському, методом силового виховання українського президента — не чіпай наших! І така роль захисника «друзів Росії», звичайно ж, збільшує популярність Путіна і у власній країні, і серед проросійського електорату тут.

Звичайно ж, все це не означає, що Медведчука не потрібно звинувачувати — потрібно і потрібно серйозно, а не з розрахунком на публіку. Але і те, що Росія буде діяти у відповідь і її дії можуть бути куди більш серйозними, ніж можуть уявляти собі в офісі президента, потрібно просто розуміти.

Той, хто б’є по проросійським силам, повинен бути здатний витримати потужний удар у відповідь.

Віталій Портніков 

P.S. Яйця у Медведчука виявилися міцнішими, ніж у боягузів Януковича чи Захарченка. Через добу після обшуків і гучних підозр він сам прийшов до Генпрокурорки.
І шоу продовжилося.
Перед цим Медведчук ховався від прокурорів.
Тепер Генпрокурор сховалася від Медведчука.
Зрештою вони знайшли одне одного. І пішли додому. Бо ж затримати прямо в приміщ ГПУ за держзраду на 72 годину- ніні.
Ну, спасибі хоч за підозру.
Серйозно.
Прецедентом засудження віп посадовця за держзраду був вирок у лютому 2019 проти Януковича.
Моя команда не тільки добилася терміну покарання, але й повернула в казну понад 2 млрд дол грошей ОЗУ.
Перша справа про держзраду проти Медведчука також була розпочата моєю командою на поч 2019 року.
Зміна влади поставила її на паузу.
Через 2 роки справи таки активізувалися.
Я повністю підтримую необхідність покарання зрадника. Але не можу позбутися відчуття, що це не стільки покарання за злочин, як політтехнологія.
Справи проти Медведчука — це звичайно джек пот для Зеленського. Тепер це його бронежилет від критики патріотичної опозиції.
Чи посадять Медведчука? Я — за. Але поки що ми спостерігаємо шоу, де влада явно розраховувала на втечу фігуранта. Зупинений приватною озороною спецназ СБУ. Незатримання в приміщенні ОГП лна 72 год до суду. Так не діють при доказах в державній зраді.
У справах про держзраду не просять застави.
Ну і звичайно ж не відправляють на домашній арешт без електронного браслету.
Шоу вийшло поганеньке.

Поделиться:
Загрузка...