Лидеры G7 обсудили возвращение к формату G8 с участием РФ

85

Лидеры G7 («Большой семерки») на саммите во французском Биаррице 24 августа обсудили вопрос возвращения к формату G8 («Большой восьмерки»), сообщает 25 августа японское агентство Kyodo.

Источник в японском правительстве сообщил агентству, что лидеры G7 обсудили российский вопрос, однако содержание этой дискуссии «не будет разглашено вовсе». 

24 августа во французском Биаррице начался 45-й саммит лидеров стран «Большой семерки» – Франции, Италии, Канады, Германии, США, Японии и Великобритании. Программа рассчитана на два дня. 

Лидеры стран-участниц саммита «Большой семерки» отказались возвращать Россию в клуб. Об этом сообщает AFP в своем Twitter-аккаунте.

Если приглашение посетить следующий саммит «Большой семерки» поступит в адрес России, оно будет рассмотрено. Об этом сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.

Ранее 25 августа сообщалось, что президент США Дональд Трамп допустил приглашение Владимира Путина на следующий саммит G7. По его словам, лидеры стран «Большой семерки» обсудили возможное возвращение к формату G8, однако случится ли это, он точно не знает.

Формат G8 перестал существовать в 2014 году после аннексии Крыма Россией. Тогда лидеры ведущих мировых держав отказались участвовать в саммите «восьмерки», который Россия как председатель должна была проводить в Сочи. Вместо этого в Брюсселе прошла встреча «семерки» — G7 (Франция, Великобритания, США, Германия, Япония, Италия и Канада). В саммите также принимают участие представители Евросоюза (председатели Совета ЕС и Еврокомиссии).

P.S.

Інформація про те, що президенти Сполучених Штатів і Франції Дональд Трамп і Емманюель Макрон нібито домовилися про запрошення президента Росії Володимира Путіна на саміт «Групи семи» наступного року, отримала серйозний політичний і суспільний резонанс. Зараз вже ясно, що навіть якщо на саміті «Групи семи», який 24 серпня починає працювати у французькому Біарріці, і будуть обговорювати питання про Путіна, то не про те, як його повертати, а про те, чому його не можна повертати. І це – найкращий подарунок Україні до Дня Незалежності. Бо чим довше триватиме політична ізоляція Росії і її лідера, тим більше в України шансів не бути втягнутою в новий гібридний конфлікт із Кремлем, не втратити нові території і навіть наблизитися до можливості відновлення своєї територіальної цілісності.

Саме припущення про те, що Путін, якого фактично виключили з «Групи восьми» після анексії Криму, може бути знову запрошений до престижного клубу, змусило західних політиків згадати про Україну і кризу, до якої привело російське вторгнення. Провідні світові політики, серед яких були й учасники сьогоднішнього саміту в Біарріці, заявили про те, що без врегулювання ситуації в Україні ні про яке запрошення Путіна і мови бути не може. Про те, що відновлення нормальних відносин з Кремлем залежить від ситуації в Україні, наголосили і у французькому зовнішньополітичному відомстві. А в Білому домі відзначили, що про повернення до клубу має просити сама Росія. Це схоже на насмішку над Володимиром Путіним, який напевно не збирається ні про що просити західних лідерів.

Віталій Портников


Поделиться:
Загрузка...