КС признал конституционным закон о функционировании украинского языка как государственного

77
Сегодня, 14 июля, Конституционный суд Украины признал конституционным закон об обеспечении функционирования украинского языка как государственного.

Об этом сообщает пресс-служба КС.

«Конституционный Суд Украины признал конституционным Закон Украины «Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного». Соответствующее решение суд принял 14 июля на пленарном заседании Палаты Суда по делу по конституционному представлению 51 народного депутата Украины», — следует из сообщения.

Отмечается, что полный текст решения будет опубликован на сайте КС 15 июля.

Как сообщалось, закон «Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного» вступил в силу 16 июля 2019 года.

21 июня 2019 года в КС поступило конституционное представление 51 народного депутата относительно соответствия языкового закона Конституции Украины. Уполномоченными авторов представления являются депутаты Рады от «Оппозиционного блока» Александр Долженков и председатель фракции «Оппозиционный блок» в Раде Вадим Новинский.

P.S.

Нардепи «Слуги народу» відкликали частину поправок до бюджетного законопроєкту, які стосувалися вживання української мови. На розгляд комітету залишилася тільки одна поправка авторства Максима Бужанського, яка стосується навчання мовою нацменшин, зокрема і російською, в школах і університетах.

Також поправка Бужанського пропонує прибрати штрафи за порушення мовного закону в сфері послуг, повідомили джерела у фракції «Слуга народу».

Поправки №13 і 14, які дозволяли не вводити обов’язковий український дубляж для фільмів і телепрограм, а також поправка №16, яка дозволяла державним слудбовцям не володіти українською, відкликані.

Цю інформацію підтвердив у Facebook і голова фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Залишилася тільки одна правка (Бужанського), але вона не отримає підтримки у Комітеті та залі. Будемо сьогодні перевіряти на Комітеті. Але проміжна перемога є», – написав він.

Ярослав Железняк повідомив, що правку Бужанського відхилили. Водночас Бужанський збирається поставити її на підтвердження в залі.

Фото: Facebook Ярослав Железняк
.

Нагадаємо, що це вже не перша спроба «відсунути» обов’язковість українського дубляжу. У травні нардепи «Слуги народу» ініціювали законопроєкт, у якому йдеться про відтермінування обов’язкового озвучування фільмів українською мовою. Законопроєкт 5554 передбачав відстрочення на «після карантину» вимог поширення та демонстрування фільмів державною мовою. Пропонувалося, що обов’язковий український дубляж має набути чинності через два місяці після скасування карантинних заходів, а не з липня цього року.

З 16 липня 2021 року набуває чинності частина 6 статті 23 закону «Про функціонування української мови як державної», яка передбачає, що «мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова», тобто українська.

Це стосується не лише продуктів кінотеатрів і телебачення, а й сайтів, де демонструють фільми. Надавачі послуг відео на замовлення з використанням мережі Інтернет за наявності в них аудіодоріжок державною мовою для фільмів, доступ до яких можливий з території України, мають забезпечити завантаження такої аудіодоріжки до відповідних фільмів за замовчуванням.

Цей законопроєкт до зали голосування не потрапив – нардепи відхилили включення його до порядку денного.

Кремлівські сили та влада Зеленського зловила облизня!
Конституційний Суд України визнав Закон про мову КОНСТИТУЦІЙНИМ!
Нарешті! Це сталось всупереч і п‘ятій колоні Кремля і особисто Зеленському, який ще вчора сказав що Закон потрібно змінювати.
Великий «привіт» Потураєву, Корнієнку та всім «слугам» що хотіли розтоптати нашу мову!
Поделиться:
Загрузка...