«Красные линии для Зе»: Стало известно, сколько людей вышло на Майдан

134

На Майдане Независимости в Киеве акция «Красные линии для Зеленского»,  направленная на предостережение президента Владимира Зеленского от перехода «красных линий», то есть от сдачи национальных интересов при переговорах в «нормандском формате» в Париже 9 декабря и прямых переговорах с президентом РФ Владимиром Путиным, собрала около 7-8 тыс. человек.

Об этом сообщает «Интерфакс- Украина».

По данным Петра Порошенко, на главную площадь столицы вышло 20 тысяч человек.

Участники держали в руках флаги Украины, партийные знамена, а также плакаты с надписями: «Красние линии для Зе!», «Никаких компромиссов», «Я не хочу в Союз», «Путин будет в суде», «Верни не унитазы — верни Крым».

Цель акции — предостеречь президента Украины о недопустимости перехода «красных линий» на переговорах в Париже 9 декабря, которые были 3 декабря объявлены тремя фракциями парламента. Среди требований – недопущение федерализации и каких-либо компромиссов по унитарному обустройству государства, компромиссов относительно европейского и евроатлантического курса, никаких политический действий, в частности, выборов на временно оккупированных территориях Донбасса, до выполнения условий обеспечения безопасности и деоккупации. Также от главы государства требуют не допустить компромиссов по деоккупации и возвращения Крыма в Украине, также прекращения международных судебных процессов против РФ.

Организаторами акции выступили партии «Европейская солидарность», «Голос», «Батькивщина», «Свобода», Движение Сопротивления Капитуляции, Украинская Добровольческая Армия, Демократическая сокира, ОО Солидарное дело общин.

P.S.

Про Майдан. Коротко. Людей було дещо менше ніж мені хотілося, але значно більше ніж я думав. Настрій всі мали піднесений – це сподобалося. Порадувала велика кількість прапорів “Свободи» – радує, що партія, яка ще півроку тому горлала про “не дати Порошенку монополізувати патріотичну тему» тепер з готовністю стає поруч з прапорами “ЄвроСолідарності».

Кількома хвилинами мовчання вшанували пам’ять загиблих в Одесі. Ханжам, що дорікають нам порушенням дня жалоби, варто було б приєднатися до Майдану.

Скажу чесно – спікерів слухав мало. Зустрів багато знайомих. Підходили багато моїх читачів. Майже весь Майдан проспілкувався. Люди схвильовані. Люди питають, що буде далі? Чим завершаться невідомі нам всім наміри президента Зеленського?

Балакали. Ділилися поглядами.

Майдан тепло прийняв виступ Петра Порошенка – і це символічно. Ще півроку тому здавалося що його виступ на Майдані неможлий – настільки високий був градус ненависті. Сьогодні виступ Порошенка на Майдані – норма. Минули півроку президентства Зеленського. Далі – буде.

Загальне враження таке – я не розумію, що викликало невдоволення Зеленського і бурну істерику його прибічників? Чого вони так злякалися? Народу? Але це їх народ, іншого у них всіх нема. Того що людей прийшло більше ніж на піку міхо-майданчику? Ну, мусять звикати – самі винні. Про сумні перспективи дилетантів при владі я писав неодноразово. Може злякав їх тренд на посилення протестних настроїв? Раніше треба було думати – коли легкою рукою мішали з лайном все зроблене Порошенком і обіцяли людям молочні ріки і кисільні береги.

Чи почула нас влада – побачимо завтра. А те що ця акція на Майдані не остання – очевидно.

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

P.P.S.

Вечір перестав бути томним. На Банковій поліція відібрала сцену в учасників «Руху опору капітуляції». Каркас сцени без пояснень оточила Нацгвардія, після чого якісь невідомі в балаклавах розібрали сцену. Слухав як давав інтерв’ю Мирослав Гай — він стверджує, що сцена була погоджена і вони готові були на прохання поліції пересунути її в будь-яке місце вулиці. Але — нуль пояснень, просто відібрали. ЗЕсмерділо часами Януковича…

Почався мітинг.

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

На Банковій нацгвардія та поліція оточила Офіс президента, скинула зі сцени координаторів Руху опору капітуляції та розібрала сцену.

Також правоохоронці не дають людям розміститися та поставити намети.

Ми це вже проходили. У 2013 році за часів Януковича. Сьогодні влада панічно боїтсья.
Це не демократія. Це авторитаризм.

Питання навіщо? Чому так боїться Зеленський? Хіба що завтра дійсно готується капітуляція та речі, які можуть провокували українців на протести.

Питань багато, відповідей немає.

Картинка зроблена. Влада йде за сценарієм Кремля. Це там шеренги озброєних до зубів правоохоронців не дають підійти до органів державної влади та висловити свою позицію.

Андрій Смолій

Поделиться:
Загрузка...