Конотопський «Авіакон» закупив у американців обладнання для вертольотів

355

ДП «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» ДК «Укроборонпром» 22 червня уклало угоду з компанією «Kanrus Trading Company Inc» (США) про закупівлю частин вертольотів на $1,26 млн, або 32,84 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають поставити таке обладнання за невідомими цінами:

6 аварійний радіомаяків,
1 метеолокатор RDR 2100,
1 гіровертикаль SG102,
1 комплект багатофункціонального індикатора,
9 КВ радіостанція KHF 1050,
10 пошуковий прожектор SX-16.

Виробником гіровертикалі є «Sandel Avionics, Inc», метеолокатора і радіостанції – «BendixKing» корпорації «Honeywell», прожектора – «Spectrolab» (усі – США). Модель радіомаяка та індикатора не вказана, тому виробники невідомі.

Американська «Kanrus Trading Company Inc» («KTC Inc.») зареєстрована біля аеропорту «New Century AirCenter» у штаті Канзас. Контактною особою у «Прозорро» вона вказала генерального менеджера Кирила Буяновського (Cyril Buyanovsky). Зараз її сайт на реконструкції, однак раніше він повідомляв, що фірма спеціалізується на рішеннях у галузі цивільної авіації для Росії та країн СНД, зокрема на інтеграції сучасної західної авіоніки на повітряні судна російського виробництва.

За даними «Вісника держзакупівель», у 2015-2016 роках «Авіакон» уклав із нею сім угод на загальну суму $1,72 млн.

P.S. Морська авіація отримала ще один відремонтований вертоліт Мі-14ПЧ

Під час святкування Дня ВМС над Одесою виконував демонстраційні польоти вертоліт-амфібія Мі-14ПЧ (протичовновий) бортовий номер 35 «жовтий».

Вертоліт близько 10 років знаходився в очікуванні ремонту на стоянці у Новофедорівці (Автономна республіка Крим), а після окупації Криму був автотранспортом у напіврозібраному стані доставлений на аеродром Кульбакіно (м. Миколаїв), де базується 10-та бригада.

На початку літа 2017 року у мережі інтернет з’явилися перші фото вже відновленого борту в польоті, який згодом прийняв участь і в заходах присвячених Дню Військово-Морських Сил ЗС України. У зв’язку з тим, що даний тим вертольотів проходив раніше ремонт на Севастопольському АРЗ, їх ремонт освоїло Державне підприємство «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон».

Мі-14 – морський багатоцільовий вертоліт берегового базування, розробки ДКБ М.Л. Міля на базі багатоцільового Мі-8. Серійне виробництво організоване наприкінці 1973 на заводі № 387 в Казані, всього у 1973–1986 роках було виготовлено 273 вертольота. Мі-14ПЧ (Ми-14ПЛ) – протичовновий вертоліт. Україні дісталось 5 Мі-14 різних модифікацій. Один Мі-14ПЧ бортовий номер 54 «жовтий» знаходиться в Державному музеї авіації в Жулянах, в льотному стані перебували Мі-14ПЧ б/н 36 та 37 «жовті» та Мі-14ПР бортовий номер 34 «жовтий».

Поделиться:
Загрузка...