Колона техніки і табір військ РФ у Криму потрапили на знімки супутників

90

Фахівці групи Conflict Intelligence Team вивчили відео з ешелонами десантної техніки РФ на північному сході окупованого Криму на станції Нижньогірська. Вони дійшли висновку, що вона належить 104-му полку 76-ї десантно-штурмової дивізії армії РФ, а саме так званим псковським десантникам.

Про це розслідувачі CIT розповіли виданню «Крим.Реалії». Зі свого боку німецькі журналісти показали супутникові знімки табору російських військ на півострові.

«Ми та інші дослідники теж спостерігали, напевно, понад 10 подібних ешелонів, які йшли зі Пскова саме в Сімферополь. Це був танковий батальйон цієї дивізії, інші підрозділи цієї ж дивізії», – пояснив фахівець групи Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов.

За його словами, відстань від залізничної станції Нижньогірська на півострові, де відзняли ешелон із російським десантним озброєнням, становить приблизно 100 кілометрів – якщо їхати автодорогами до адмінмежі з Херсонською областю поблизу села Атамань. А також понад 150 кілометрів, якщо рухатися автошляхами у напрямку Чаплинки на Херсонщині.

У CIT порівняли відео ешелону під Псковом, яке раніше виклали користувачі Tik-Тоk, із кадрами, що були відзняті на станції Нижньогірській.

«Ми подивилися уважно на цей ешелон і виявилося, що техніка розташована в однаковому порядку в Пскові та на цій станції. Єдина різниця, на останній причепили ще декілька пасажирських вагонів і вагонів для техніки. Тобто, це вже, мабуть, для перевезення особового складу. Саме так ми й довели, що це один і той же ешелон», – розповів Михайлов.

Дослідник CIT додав, що на вагонах у Криму можна було помітні бойові машини десанту БМД-4М і десантні бронетранспортери БТР-Д. Він підкреслив, що все це – нова десантна техніка.

«Також там були зенітно-ракетні комплекси «Стріла-10» і засіб радіоелектронної боротьби «Інфауна». Це досить новий комплекс, їх усього 12 по всій Росії, і всі вони на озброєнні десантних частин», – підкреслив Михайлов.

Водночас видання Der Spiegel опублікувало супутникові знімки табору російських військ на військовому полігоні на півдні Керченського півострова. Він з’явився в період з 15 березня по 2 квітня. Судячи з пунктів призначення ешелонів із технікою і кадрів військових колон у Криму, найімовірніше, там розташовуються перекинуті з Північного Кавказу частини 58-ї армії (наприклад, 136-та мотострілецька і 291-ша артилерійська бригади).

Про перекидання частин 58-ї армії в Крим нещодавно повідомила пресслужба Південного військового округу.  Однак досі не було жодних офіційних коментарів з приводу присутності в Криму 76-ї десантно-штурмової дивізії із Пскова, ешелони якої розвантажувалися в Сімферополі, а не на Керченському півострові, причому один з них був помічений набагато ближче до кордону з Херсонською областю України.

Крім того, на знімках табору не видно важку техніку, наприклад, танки та самохідні артилерійські установки «Мста-С», які також перекидалися в Крим в складі частин 58-ї армії. Це дозволяє припустити, що перед нами не єдиний табір частин, перекинутих з Північного Кавказу.

P.S. Тектонический сдвиг. Мир против Путина

Поделиться:
Загрузка...