На Донеччині й Луганщині відбуваються найбільш жорсткі бої, результат яких може вплинути на те, як розвиватиметься військова ситуація в найближчі кілька місяців
Соледар і Бахмут
Минув тиждень від першого повідомлення про захоплення Соледара з боку ЗС РФ. Утім ЗСУ все ще тримають позиції на західних околицях міста та завдають ворогу максимальних втрат.
Сили Оборони зайняли панівні висоти за річкою Бахмутівка та ведуть бої в приміській забудові по лінії населених пунктів Роздолівка, Краснополівка, Сіль, Благодатне і Красна Гора. Росіяни, які зайшли в Соледар, перебувають як на долоні, оскільки саме місто розташоване в низині, а із заходу над тим нависає кряж, з якого дуже зручно корегувати артилерію. Генштаб звітує про щоденне знищення кількох складів боєприпасів у районі за фронтовою лінією Соледара.
В історії російсько-української війни вже була схожа ситуація, коли окупанти захопили Святогірськ, але впродовж місяця не змогли розвинути успіх та підійти до Слов’янська, адже кожна їхня спроба пройти повз висоти на лівому березі Сіверського Дінця закінчувалася провально. В підсумку загарбники втратили багато сил, а через короткий час ЗСУ перейшли у контрнаступ на Харківщині.
Соледар може стати такою ж пасткою для ЗС РФ, в якій перемелються вагнерівці – основний на сьогодні бойовий кулак їхньої армії. Вже зараз, за оцінками експертів, під Бахмутом і Соледаром росіяни втратили більше сил, ніж у боях під Сіверодонецьком і Лисичанськом.
Бої довкола Бахмута тривають із великою інтенсивністю. Через окупацію Підгородного, між Бахмутом і Соледаром, погіршилася ситуація на півночі міста, однак ворог ще не зміг зайти в міську забудову на цьому відтинку. Водночас зі сходу росіяни просунулися на кілька вулиць на північ і на південь від ключової магістралі Патріса Лумумби.
На південних околицях Бахмута загарбники намагаються пробитися між Бахмутом і селом Кліщіївка, довкола якого зараз тривають найбільші бої. Далі на південь російських нацистів стримують по лінії водного каналу на західних околицях Курдюмівки й Озарянівки.
Околиці Донецька
Найбільші зусилля окупанти спрямовують на вихід до південних околиць Авдіївки. Через те, що замерзли більшість невеликих річок та інших водойм, окупанти намагаються їх перейти, зокрема відтіснити Сили Оборони у Водяному, за яке тривають бої останні пів року.
На Вугледарському напрямку їхнього наступу загарбники пробують вдарити із трьох сторін: із півдня на Пречистівку, зі сходу на Новомихайлівку, а також зафіксовані перші спроби росіян пробитися на південь від Мар’їнки та відкрити таким чином північний фронт на Вугледар. Втім ЗСУ стримують ворога на всіх цих локаціях.
Луганщина
Головною новиною тижня є повідомлення Генштабу про те, що росіяни почали обстрілювати Кремінну, яка на сьогодні повністю перебуває в їхніх руках. Так ЗСУ сигналізують про те, що з півдня наші військові підійшли вже впритул до міської забудови, а тому окупанти, обстрілюючи нас, влучають уже й по міській забудові. Села Діброва і Кузьмине перебувають частково під контролем Сил Оборони, але й окупанти із них ще повністю не вийшли.
На північ від Сватового ЗСУ здійснили ще один прорив: між селами Нова Тарасівка та Володимирівка, в напрямку на Нижню Дуванку, яка є ключовою ціллю ЗСУ в цій частині фронту. Адже в разі звільнення Нижньої Дуванки питання Сватового можна буде закривати, а після нього – і Кремінної. Окрім того, успіх ЗСУ на цій ділянці фронту може суттєво вплинути на бої біля Бахмута.
Генштаб стверджує, що в боях на цьому напрямку з танкового батальйону окупантів, який дислокується біля Нижньої Дуванки і зазвичай складається із 30-35 танків, залишилися цілими тільки 10, а також 30 військових.
Водночас наші військові просунулися більш ніж на 5 км в напрямку Сватове дорогою з північного заходу та частково деокупували село Підкуйчанськ.
Карти створено на основі інформації, отриманої від Генерального штабу Збройних Сил України, а також інших відкритих та перевірених джерел. Водночас карти не є максимально точними та лише умовно відображають тенденції в зоні бойових дій.
espreso.tv