Forbes: США готовятся к уничтожению российских танков

167

В Пентагоне американские военные специалисты работают над секретным проектом Assault Breaker 2, который посвящен стратегии на срыв быстрого наступления РФ и Китая в ходе возможной войны, сообщает Forbes.

Первая часть проекта планировалась в 1970-е годы, когда война с СССР выглядела вполне вероятной. В рамках плана ставилась задача по выработке действий по сдерживанию наступательного потенциала танковых соединений.

Бывший замминистра обороны США Боб Уорк как-то обмолвился о содержании такого плана. «Он предусматривал применение самолетов обнаружения и целеуказания, уничтожающих цели ударами по большим площадям, а также баллистических ракет класса «поверхность–поверхность» с самонаводящимися противотанковыми суббоеприпасами», – утверждал военный. Сейчас США хотят получить такую же систему, которая способна уничтожить танковые массы РФ и Китая, если горячий конфликт с ними станет реальностью.

Стратегия Assault Breaker 2 направлена на выведение из строя максимально числа средств противника до тех пор, пока в бой не вступят традиционные комплексы вооружений США и их союзников. В рамках данного проекта будут использоваться старые радиолокационные системы и системы наведения, которые получат новые приборы и сетевые технологии.

В такую систему будут интегрированы установки с ракетами разной дальности. «Если связать эти и другие аналогичные системы воедино, то теоретически можно будет обнаруживать, осуществлять наведение и наносить удары по большому количеству танков и кораблей, делая это очень быстро», – говорится в материале. Суть данной системы – сорвать наступление противника, причем сделать это максимально быстро.

P.S.

У США йде робота над проектом Assault Breaker II з розробки зброї, яка здатна зупинити танкову навалу армії РФ, або потопити флот Китаю.

Попри секретність, деяка інформація про нього стала публічною та була висвітлена виданням Forbes.

Assault Breaker II
Assault Breaker II має знищити противника в перші години атаки

Одне з нечисленних згадувань проекту Assault Breaker II здійснив т.в.о. заступника міністра оборони США з досліджень та розробок Теренс Еммерт.

«Assault Breaker II є доволі перспективним підходом у протистоянні з нашим стратегічним конкурентами. Якщо ми зробимо все як потрібно, то нам вже не знадобиться Assault Breaker III», — повідомив Теренс Еммерт під час он-лайн презентації.

Армія США
Армія США очікує досягти переваги у перші години війни

Крім цього Assault Breaker II згадувався і під час брифінгу у Конгресі у 2019 році, як «нові бойові спроможності, які базуються на нових та перспективних технологіях».

Проте значно більше інформації відомо про першу версію Assault Breaker, яку почали створювати у 70-х роках, та скоріш за все, на яку спираються зараз. Тоді НАТО також вбачало величезну загрозу у танкових проривах СРСР у Європі — «перемозі виключно завдяки чисельній перевазі».

запад 81
Навчання «Запад-81» армії СРСР

Тому Пентагон доручив DARPA знайти засіб швидкого та надійного знищення тисяч радянських танків, що дало б час для перекидання основних сил з США до Європи.

У 2015 році, тодішній заступник міністра оборони Боб Ворк у своїй заяві стосовно Assault Breaker II заявив, що тоді «були створені літаки з сенсорами, які були здатні оглядати великі площі, а також балістичні ракети класу «земля-земля» з спеціальними суб-боєприпасами індивідуального наведення».

MGM-52 Lance
MGM-52 Lance — один з ОТРК армії США з 1972 по 1992 роки

Також відомо, що проект мав і повітряну ударну компоненту з літаками B-52, які озброюватися ракетами з такими ж суб-боєприпасами.

AGM-69A SRAM
B-52 з ракетами AGM-69 SRAM, на озброєнні з 1972 по 1993 роки

У 1982 році на полігоні у Нью-Мексіко ця система була успішно випробувана. Результат випробувань став відомий СРСР, що згодом призвело до відмови від планів масштабної танкової навали.

Sense and Destroy ARMor
Проект таких суб-боєприпасів відомий під назвою Sense and Destroy ARMor (SADARM), фото 1979 року

Тому зараз Пентагон хоче отримати аналогічну систему для знищення російських танків та китайських кораблів в перші години масштабної атаки, для того, щоб виграти час для розгортання своїх сил.

MGM-140 ATACMS
MGM-140 ATACMS — основний сучасний ОТРК армії США

Судячи з усього Assault Breaker II буде використовувати аналогічний принцип знищення цілей, але з використанням сучасних технологій — бойового рою. Зокрема відомо про роботу над проектом Golden Horde.

Ці боєприпаси можуть обмінюватись інформацією між собою, обирати найбільш пріоритетні цілі та розподіляти їх між собою.

зрк рф
ЗРК на марші — одна з доволі легких та важливих цілей

Assault Breaker II буде спиратися більше на наземний компонент, бо тримати у постійній готовності ударні літаки в очікуванні атаки — занадто витратно.

Проте, як пише видання, нова зброя все ж таки має один недолік, РФ та Китай завжди можуть кинути у бій ще більше сил.

forbes.com

армія РФ
Поделиться:
Загрузка...