«Это ПЦ», — Чубаров приехал на заседание украинско-российской комиссии, которая делит квоты на вылов рыбы в Азовском море

3 689

На заседание украинско-российской комиссии по вопросам рыболовства в Азовском море прибыл народный депутат Украины Рефат Чубаров.

Об этом написал в фейсбуке журналист Андрей Клименко.

Он отметил: «Рефат Чубаров все бросил и приехал на это безобразие — неожиданно для Госрыбагентства Украины и его российских «подельников» на «30-ю сессию РУК» — РУК — российско-украинская комиссия по вопросам рыболовства в Азовском море. Нежданчик случился 🙂 Друг Рефат, там только официально 3 офицера ФСБ в составе делегации, надо осторожно, чтобы тебя не украли».

Сам Чубаров написал в фейсбуке такой текст: «На заседании сессии украинско-российской комиссии по вопросам рыбоводства в Азовском море, которая происходит в Киеве …

Если одним словом, это ПЦ …

Меня с моими, мягко говоря, неудобными вопросами, пока еще терпят, но чувствую, что скоро взорвутся».

P.S.

Жовтень 2018 року – на 30-у сесію російсько-української комісії з питань риболовства в Азовському морі до Києва прибула делегація за участі російської ФСБ.

На жаль це не жарт і на законних підставах в Україну на сесію приїхали три офіцера країни агресора з Прикордонної служби Федеральної Служби Безпеки РФ. Як це взагалі могло статись та чому це не добре по-порядку.

На засіданні сесії Українсько — Російської комісії з питань рибоводства в Азовськомі морі, яка відбувається у Києві 

Угода про рибний промисел

Між Державним комітетом України з рибного господарства та рибної промисловості та Комітетом Російської Федерації з рибальства з питань рибальств ще у 1993 році була підписана угода, що регулює вилов риби в Азовському морі.

Метою  цієї  Угоди було започаткування спільного використання живих   ресурсів   басейну   Азовського моря – так йдеться у тексті угоди.

Відповідно до Угоди прикордонні відомства обох країн мають контролювати процеси вилову та інше.

В практичній площині це проявляється доглядом суден рибалок прикордонниками, на що складається Акт визначеного зразка на факт незаконного промислу та дослідження акваторії Азовського моря щодо.

Дослідження акваторії Азовського моря

Дослідження здійснюються профільним російським Азовським науково-дослідним інститутом рибного господарства, що після анексії Криму, також є відповідальним за рибний промисел в прибережних водах окупованого півострова:

Зона відповідальності Азовського науково-дослідного інституту рибного господарства з їх офіційного сайту

Роботи здійснюються судном «Володимир Усков» проекту.1328, тип «Балтика» (маломірний риболовний траулер рефрижераторний).

Це судно було побудовано у 2005 році на ВАТ «Сосновський суднобудівний завод», у Кіровській області РФ. До 2011 року судно майже не використовувалось та прийшло до занедбаного стану, коли вперше став на ремонт на «Азовская судоверфь» у місті Азов та мав занедбаний стан:

Судно «Владимир Усков» на «Азовская судоверфь» у 2011 році

На Азовській судноверфі здійснювались заходи щодо ремонту обладнання, які закінчені не були.

Кошти на ремонт знайшлись у 2017 році, тоді «Росриболовство» надало кошти у розмірі 13 781 684 рублів для проведення ремонту та переобладнання МРТК «Володимир Усков» для проведення спеціалізованих наукових досліджень в Азовському та Чорному морях.

Вигляд судна «Владимир Усков» після проведення відповідних робіт у 2017 році

Короткі технічні характеристики судна:

Водотоннажність: 36 тонн
Валова ємкість: 143 тонн
Довжина: 25,46 метрів
Ширина: 7 метрів
Осадка: 2,37 метрів
Вантажопідйомність: 26,2 т
Температура в трюмах: -0,5…-2°С
Швидкість: 9,5 вуз
Автономність плавання по запасам палива: 6 діб
Кількість ліжкових місць: 5
Потужність ГД: 1×220 кВт

Відповідно до вищезазначеної угоди це російське судно, або орендоване для потреб досліджень може пересуватись у територіальних водах України та здійснювати дослідження.

Ось деякі ділянки узбережжя для яких передбачений доступ дослідницьких суден Російської Федерації для досліджень у відповідності до протоколу минулорічної сесії російсько-української комісії з питань риболовства в Азовському морі :

Ділянка №1
Ділянка №2

Маршрут руху судна «Владимир Усков» 10 червня 2018 року від керівника проектів “Майдану закордонних справ”, “Інституту Чорноморських стратегічних досліджень” та BlackSeaNews Андрія Клименко:

Маршрут руху судна «Владимир Усков» 10 червня 2018 року Мапа: Андрій Клименко

Як зазначив Андрій Клименко це судно поза територіальних вод рухається у супроводі плавзасобів Прикордонної служби ФСБ РФ.

Так само як і деякі інші риболовецькі сайнери, наприклад «Илия», що є на особливому контролі плавзасобів Прикордонної служби ФСБ РФ:

Маршрут руху сейнера «Илия» з 11 по 13 липня 2018 року у Азовському морі Мапа: Андрій Клименко

Тобто на законних підставах російські дослідні судна без огляду українськими прикордонниками можуть вільно заходити в українські територіальні води та здійснювати дослідницьку діяльність районів, що визначені як потенційно небезпечні та використані для подальшої російської агресії з моря.

На фоні гібридної економічної блокади українських портів, через зупинку цивільних торговельних суден російськими прикордонниками перед Керченською протокою та у Азовському з метою зірвання доставки вантажів у Бердянськ та Маріуполь, дія цієї Угоди виглядає як саботаж українських інтересів.

І при чому ця діяльність ще і підтримуються такими українськими установами як Державне агентство рибного господарства України. В свою чергу Морська охорона ДПСУ вже відмовилась від участі у комісії, яка зараз проходить у Києві.

mil.in.ua

Поделиться: